رئیس ورزش های زمستانی پارالمپیک گزارش سفرش به ایران را ارائه کرد

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
رئیس ورزش های زمستانی پارالمپیک گزارش سفرش به ایران را ارائه کرد
رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک که همزمان با مسابقات بین المللی اسکی معلولان به ایران سفر کرده بود، گزارش خود از این سفر را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولان، «دیمیتری لازاروفسکی» رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک، پس از سفر به ایران و حضور در اولین دوره مسابقات بین المللی اسکی جانبازان و معلولین، گزارشی تنظیم کرد و از فعالیت های انجام شده در این مسابقات تقدیر نمود.

وی در این گزارش، ضمن شرح اقدامات صورت گرفته در اولین دوره مسابقات بین المللی اسکی معلولین به میزبانی ایران، در خصوص امکانات، زیر ساخت ها و پتانسیل ایران در ورزش های زمستانی معلولین، توضیحاتی ارائه داد.

در متن این گزارش آمده است: در جریان این مسابقات دوره کلاس بندی و داوری نیز برگزار شد و 20 کلاس بند ایرانی با نظارت خانم ها ساندرا تیتولار، سر کلاس بند و کاترینا ماگکو، کلاس بند بین المللی، مباحث مرتبط با کلاس بندی معلولین در رشته ی اسکی را آموزش دادند و تلاش می کنیم زمینه حضور این کلاس بندان در دوره های بین المللی را نیز فراهم آوریم.

در خصوص دوره ملی داوری نیز به حضور لازاروفسکی به عنوان مدرس اشاره شده و 20 نفر از داوران ملی ایرانی پس از حضور در دوره، به صورت عملی در مسابقات نیز حضور یافته و عملکرد ورزشکاران را مورد ارزیابی قرار داده اند.

لازاروفسکی همچنین اشاره کرده است: در جریان این مسابقات 6 ورزشکار در بخش اسنوبرد و 13 ورزشکار در بخش آلپاین کلاس بندی بین المللی خود را دریافت کردند و از نکات جالب توجه، حضور اسکی بازانی با رنج سنی 15 تا 16 سال بود که برای ما حائز اهمیت است.

تفاهم نامه ی منعقد شده میان فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و نیز فدراسیون اسکی از نکاتی است که در این گزارش به آن اشاره شده است. در این بخش عنوان شده: این اقدام گام بزرگی در راستای تضمین توسعه ورزش پارالمپیک ایران است و از اقدام حمایت می کنیم. این تفاهم نامه برای هر دو فدراسیون به منزله ی یک بازی برد- برد محسوب می شود و طرفین می توانند با ظرفیت های موجود در جهت تقویت فعالیت های ورزشی معلولین در ورزش های زمستانی گام های موثری بردارند.

در ادامه گزارش لازاروفسکی به برگزاری مسابقات اشاره نموده و همچنین گزارشی از شرایط پیست های ایران و اقداماتی که می بایست در این پیست ها برای مناسب سازی و مهیا کردن شرایط برای فعالیت افراد دارای معلولیت صورت گیرد، ارائه کرده است.

رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک به دیدارش با مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک نیز اشاره کرده و ابراز امیدواری نموده است که در آینده نزدیک، اخبار بیشتری از توسعه ورزش های زمستانی پارالمپیک ایران را دریافت کند.

در این گزارش لازاروفسکی پیشنهاداتی در خصوص حضور ایران در مسابقات آتی و دوره های آموزشی ارائه داده و ابراز امیدواری کرده است که با حمایت هایی که در نظر داریم از ورزش زمستانی پارالمپیک ایران انجام دهیم شاهد توسعه ی این رشته باشیم.

وی در پایان ضمن قدردانی از برگزاری این مسابقات از روند برگزاری این رویداد ورزشی ابراز رضایت کرد و اعلام داشت که هیچ کاستی و کمبودی مشاهده نشد و حمایت های لازم از ما بعمل آمد.

دی ماه سال جاری ایران برای اولین بار میزبانی رقابت های بین المللی اسکی معلولین را بر عهده داشت و علاوه بر ورزشکاران کشورمان، نمایندگانی از رومانی و ارمنستان نیز در این رقابت ها حضور داشتند.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات