نماینده فدراسیون جهانی شطرنج هفته آینده به ایران می آید

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
نماینده فدراسیون جهانی شطرنج هفته آینده به ایران می آید
مدیر اجرایی فدراسیون جهانی شطرنج هفته آینده سفری به ایران خواهد داشت تا ارزیابی های دوباره ای از شرایط میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی جهان داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، «جفری بورگ» مدیر اجرایی فیده است که سه ماه پیش در راستای تصویب میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی زنان جهان به کشورمان سفر کرد تا ضمن بازدید از شرایط میزبانی شطرنج ایران، قرارداد برگزاری این رقابت ها را نیز نهایی کند.

قرار بود وی یک ماه پیش سفر دوباره ای به کشورمان داشته باشد تا بازدید نهایی از محل تعیین شده برای برگزاری مسابقات قهرمانی زنان جهان را انجام دهد اما این سفر به دلیل همزمانی برگزاری انتخابات فدراسیون مالت و کاندیدا بودن بورگ برای این انتخابات و همچنین تامین نشدن مبلغی که ایران باید حق میزبانی به فیده پرداخت کند، لغو شد.

در همین راستا و طبق زمان بندی جدید انجام شده برای سفر جفری بورگ، قرار است وی دوشنبه هفته آینده (۲۷ دی ماه) به ایران سفر کند. سفر نماینده فیده دو روزه خواهد بود.

به گزارش مهر، مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان ۲۲ بهمن ماه تا ۱۱ اسفندماه در تهران برگزار خواهد شد. ۶۴ بازیکن و از جمله آتوسا پورکاشیان، میترا حجازی پور و سادا سادات خادم الشریعه برگزارکننده این رقابت ها هستند.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات