پاسخ منفی نفت به فدراسیون/ میزبانی ایران در گرو موافقت پتروشیمی

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
پاسخ منفی نفت به فدراسیون/ میزبانی ایران در گرو موافقت پتروشیمی
مسئولان نفت آبادان از پذیرش میزبانی مسابقات بسکتبال باشگاه های غرب آسیا انصراف دادند، بنابراین برگزاری این رقابت ها در ایران منوط به پذیرش میزبانی از سوی باشگاه پتروشیمی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات باشگاه های غرب آسیا و برگزاری این رقابت ها در ایران یکی از موضوعات امروز بسکتبال است که البته هنوز نتیجه آن قطعی و نهایی نشده است. فدراسیون بسکتبال پیشنهاد برگزاری این رقابت ها در ایران را با مسئولان فدراسیون بسکتبال غرب آسیا (وابا) مطرح کرده و موافقت های اولیه را گرفته است هر چند میزبانی قطعی ایران برای این رقابت ها منوط به موافقت تیم های باشگاهی است که قرار است به عنوان نماینده ایران در رقابت ها شرکت داشته باشند.

پتروشیمی بندرامام و نفت آبادان به عنوان قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته رقابت های لیگ برتر، نمایندگان ایران در این دوره رقابت های باشگاه های غرب آسیا هستند که حکم انتخابی باشگاه های آسیا را هم دارد. مسئولان فدراسیون بسکتبال تا به امروز رایزنی هایی با مسئولان این دو تیم داشته اند تا بتوانند موافقت آنها را برای برگزاری مسابقات باشگاه های غرب آسیا بگیرند اما هنوز موفق به انجام این کار نشده اند.

مسئولان تیم نفت که به نامه ارسالی فدراسیون بسکتبال مبنی بر پذیرش میزبانی مسابقات باشگاه های غرب آسیا یا مشارکت در برگزاری آن پاسخ منفی داده اند و مسئولان پتروشیمی هم هنوز پاسخ خود را اعلام نکرده اند. البته از همان ابتدا برگزاری مسابقات باشگاه های غرب آسیا با همکاری و مشارکت پتروشیمی خیلی جدی تر از نفت بود کمااینکه در جریان رقابت های فیبا آسیا چلنج، محمود مشحون همراه با هاکوب خاجیریان نشستی با شاپور یاوری، مدیرعامل باشگاه نفت داشتند و در رابطه با این میزبانی و پذیرش آن رایزنی هایی با وی انجام دادند.

البته پذیرش یا رد میزبانی پتروشیمی در مسابقات باشگاه های غرب آسیا منوط به تصمیمی است که باید در هیات مدیره این باشگاه گرفته شده است اما در هر صورت پیشنهاد میزبانی این رقابت ها در حالی پتروشیمی داده شده است که این تیم چند ماه پیش از میزبانی مسابقات باشگاه های آسیا که خود به عنوان تنها نماینده ایران در آن حضور داشت، امتناع کرد!

طبق تقویم وابا ۲۰ تا ۲۵ اسفندماه زمان برگزاری مسابقات بسکتبال باشگاه های غرب آسیا است که هنوز مشخص نیست در ایران برگزار خواهد شد یا نه؟ محمود مشحون طی گفتگویی با خبرنگار مهر با تاکید بر پاسخ منفی نفتی ها برای پذیرش امتیازمیزبانی این رقابت ها گفت: منتظر پاسخ پتروشیمی هستیم؛ اگر این تیم نیز برگزاری مسابقات را نپذیرد، باید به وابا اعلام کنیم تا کشور دیگری به عنوان میزبان انتخاب و معرفی شود.

به گزارش مهر، البته رایزنی هایی هم انجام شده تا ایران با سه سهمیه در این رقابت ها شرکت داشته باشد که در این صورت شیمیدر به عنوان نماینده سوم ایران معرفی خواهد شد اما ظاهرا در رابطه باپذیرش میزبانی هیچ رایزنی با مسئولان این تیم انجام شده است.

رئیس فدراسیون بسکتبال در این رابطه اظهارداشت: حضور شیمیدر هنوز صد درصد نشده است و به همین دلیل نمی توانیم روی مشارکت و همکاری آنها حسابی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: فدراسیون بسکتبال هم خود نمی تواند میزبانی رقابت های باشگاه های غرب آسیا را بپذیرد، به هر حال ما اخیرا میزبان دو رویداد بودیم و طی ماه های آینده هم برگزارکننده دو رویداد دیگر در منطقه وابا هستیم. فدراسیون نمی تواند پرداخت هزینه های میزبانی باشگاه های غرب آسیا را بپذیرد. اگر نمایندگان ایران تمایل به برگزاری مسابقات در ایران دارند باید خود مسئولیت میزبانی را بپذیرند.

مشحون گفت: میزبانی هزینه هایی دارد که باید تیم میزبان به طور کامل بپردازد. فکر کنم بابت این میزبانی باید ۲۵ هزار دلار به وابا پرداخت شود علاوه بر این هزینه اقامت تیم ها و خیلی هزینه های دیگر را هم باید لحاظ کرد. در هر صورت فدراسیون نمی تواند در این زمینه مشارکتی داشته باشد. اگر پاسخ پتروشیمی هم منفی باشد قطعا مسابقات در کشور دیگری برگزار خواهد شد.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات