رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه قضات همواره در معرض لغزش هستند،گفت: رفتار صحیح در شئون مختلف با مراجعان به قوه قضاییه، یک ضرورت است چراکه بسیاری از نارضایتی ها به این مسئله بازمی گردد.

دبیر هئیت منصفه دادگاه مطبوعات گفت: روزنامه وطن امروز با سه عنوان اتهامی، مجرم شناخته نشد.

وکیل مدافع مهدی هاشمی گفت: موکلش بیرون از زندان بوده و از کشور فرار نکرده است.

نایب رئیس کمیسیون قضائی وحقوقی مجلس با انتقاد از ضعف قانون در حوزه برخورد با فروش اعضای بدن، گفت: گذر زمان زمینه ساز بروز جرایمی شده که جرم انگاری برای آن در قانون پیش بینی نشده است.

در پی واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور بیرجند به مشهد که صبح امروز اتفاق افتاد، چهار جسد برای شناسایی و تعیین هویت به پزشکی قانونی مشهد ارجاع شد.

کرمانشاه- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه انس با قرآن ضریب بروز انحرافات را کاهش می‌دهد، گفت: امروز فضای فرهنگی زندان‌های کشور قرآنی و نورانی است.

کرمانشاه- مدیر کل زندان‌های استان کرمانشاه گفت: ترویج فرهنگ و ارزش‌های دین مبین اسلام در بین زندانیان و خانواده‌های آنان از عوامل مهم و بازدارنده برای پیشگیری از وقوع و تکرار جرم است.

مدیر کل زندان های استان تهران اعلام کرد: تا این لحظه وضعیت جدید مرخصی مهدی هاشمی ابلاغ نشده است.

اراک- دادستان کل کشور گفت: اعطای مرخصی به «مهدی هاشمی» در جریان درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، برمبنای شرایط موجود و براساس ضوابط قانونی انجام شد.

اراک- دادستان کل کشور گفت: نباید تمامی مشکلات کشور را به تحریم ربط دهیم، در کشوری مثل ایران که در تحریم است نباید بسیاری از اسراف ها و ریخت و پاش ها و واردات کالاهای غیرضروری انجام شود.

اراک- دادستان کل کشور گفت: آنها که به واسطه ارتکاب جرم و برمبنای قانون محکوم شده و به محض ورود به زندان، شروع به اعتصاب غذا و مظلوم نمایی می کنند بدانند که نمی توانند از عدالت الهی بگریزند.

کرمانشاه- معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه مهم‌ترین و موثرترین روش پیشگیری از وقوع جرم در دنیا را طبق یافته‌های علمی استفاده از ظرفیت اجتماعی دانست.

کرمانشاه- رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، رشد جامعه و داشتن تقوای الهی را از عوامل پیشگیرانه در وقوع جرم برشمرد و بر گسترش فریضه امر به معروف در این راستا تاکید کرد.

مدیر کل نظارت و هماهنگی گشت های مشترک تعزیرات، از فعال بودن سامانه ۱۳۵برای رسیدگی به تخلفات نوروزی خبر داد.

کرمانشاه- معاون پیشگیری قوه قضائیه، به حداقل رساندن آسیب‌ها به نوجوانان و اطفال در مقابله با جرایم مرتکب شده توسط آنها را از اهداف ایجاد مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم آنان عنوان کرد.

کرمانشاه- نخستین مجتمع قضایی رسیدگی به اطفال و نوجوانان کشور در استان کرمانشاه با حضور معاون قوه قضائیه افتتاح شد.

معاون قضائی مجتمع ۱۲۱۳ شورای حل اختلاف استان تهران، از مراجعه میانگین روزانه ۶۰ نفر از کسبه پلاسکو به این مجتمع خبر داد و گفت: تا کنون ۱۱۰۰ پرونده با عنوان«اعلام مفقودی» ثبت شده است.

وکیل مدافع مهدی خزعلی از آزادی موکلش خبر داد.

دادستان کل کشور، با انتقاد از اینکه بیشتر خودروهای گازسوز فاقد ایمنی هستند، وزارت کشور، راهور و سازمان ملی استاندارد را مکلف به انجام اقدامات پیشگیرانه کرد.

دادستان کل کشور با اشاره به قطعی شدن حکم بابک زنجانی، گفت: تا زمان استراد اموالی که وی به جیب زده، حکم اعدام اجرا نمی شود.