جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، در گفت و گو با خبرنگار حوادث خبرگزاری برنا، گفت: وقوع حادثه ریزش آوار در ساعت 15:20 ظهر امروزبه سامانه 125 اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در حکیمیه تهرانپارس اعزام کرد.

وی ادامه داد: پس از حضور آتش نشانان در محل حادثه مشاهده شد که ریزش آوار در قطعه زمینی به مساحت حدود 400 مترمربع رخ داده و در حالی که کارگران در دیوار ضلع شمالی این زمین در حال کار بودند، ناگهان دیوار بر سرشان تخریب شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: آتش نشانان در این حادثه یک کارگر افغان را که از ناحیه سر و صورت دچار آسیب دیدگی شده بود، از محل حادثه خارج کرده و برای انتقال به مراکز درمانی به عوامل اوژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند.

ملکی با بیان اینکه یکی دیگر از کارگران نیز در زیر آوار محبوس مانده بود، عنوان کرد: عوامل آتش نشانی مدتی بعد این کارگر 20 ساله افغان را نیز از زیر آوار خارج کرده و در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که در بررسی علائم حیاتی این فرد مشخص شد که به دلیل شدت جراحات وارده در همان دقایق اول حادثه در دم جان خود را از دست داده بود.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، علت قطعی این حادثه در دست بررسی است اما شواهد اولیه نشان می دهد که بی احتیاطی کارگران حین کار منجر به این حادثه شده است.