نشست تخصصی تبیین جهانی «الگوی سوم زنان» سه شنبه ۱۰ اسفندماه، با حضور بانوان متخصص ایرانی و غیرایرانی برگزار می شود.

سرپرست مرکز مطالعات وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به برگزاری کنگره «جوانان در آئینه پژوهش»، از بررسی تاثیرات فضای مجازی در این کنگره خبر داد.

خرم آباد- وزیر ورزش و جوانان گفت: متاسفانه آمار طلاق در برخی استان های کشور بالا رفته و این امر نگران کننده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: اراده و فضای مثبتی برای استفاده از توان واقعی زنان و دختران ایرانی وجود دارد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اشتراکات فرهنگی بین ایران و ژاپن می‌تواند به پیشبرد برنامه‌ها و تقویت حضور موثر زنان در روند توسعه و اداره دو کشور کمک کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تقویت نهاد خانواده در کانون توجه مجموعه نظام جمهوری اسلامی است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با هشدار نسبت به افزایش سن ازدواج بر لزوم اجرای قوانین مصوب در زمینه تسهیل ازدواج جوانان تاکید کرد.

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: بر اساس آمار جهانی خروجی نخبگان از کشور سیر نزولی پیدا کرده و سطح مشارکت رشد بسیار فزاینده‌ای داشته‌ایم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده جهت شرکت در دومین سمپوزیوم مشترک ایران و ژاپن با عنوان«زنان، آموزش و توانمند سازی اقتصادی» عازم ژاپن شد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر در مرکز استان‌ها ۱۳ خانه جوان وجود دارد که بنا داریم در یکی دو ماه آینده در بقیه مراکز استان ها نیز خانه جوان تاسیس شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در حال حاضر سهم زنان کابینه یا در بدنه دولت به ۱۰ درصد رسیده است.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده از برگزاری جشنواره ازدواج تا نیمه اسفندماه خبر داد.

گزارش فعالیت­‌های جریان فمینیستی در کشور، در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی زنان ارائه شد.

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: تحقیقات نشان از تغییرات گسترده فرهنگی می‌دهد که باعث طلاق‌های سریع در زندگی ها می‌شود.

طی حکمی از سوی رئیس جمهور، شهیندخت مولاوردی به مدت سه سال دیگر به عنوان نماینده رئیس جمهور در شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده منصوب شد.

رئیس سازمان نظام روانشناسی گفت: با اینکه قانون سازمان نظام روانشناسی را تنها مسئول ارائه مجوز به مراکز مشاوره می‌داند، هنوز برخی دستگاه‌ها به صورت غیر قانونی به این مراکز مجوز فعالیت می‌دهند

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده گفت: برای نخستین بار ارائه مجوز مراکز مشاوره از سوی وزارت ورزش و جوانان در حال انجام است.

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: امیدواریم تا پایان سال تعداد ۷۰ مرکز مشاوره دیگر مجوز خود را دریافت کنند و این رقم تا پایان دولت یازدهم باید به ۳۰۰ مرکز در گستره همه استان ها برسد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: دریافت تاییدیه از مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در کنار برخی مجوزهای صوری، باید در تبت ازدواج الزامی شود.

معاون حمایت، سلامت و خانواده کمیته امداد گفت: محرومیت عظیم استان سیستان و بلوچستان نشانه مدیریت نشدن عادلانه منابع در کشور است.