رئیس اسبق سازمان ملی جوانان گفت: در برنامه ششم توسعه هیچ حکمی جز احکام جانبی که الزامات مالی برای حوزه جوانان را تامین کرده نداریم و امور جوانان به صورت بخشی اداره می شود.

اداره کل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، فراخوان برگزاری کارگاه‌های دانش‌افزایی و ارتقای مهارت اعضای سازمان‌های مردم نهاد جوانان را ابلاغ کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با وجود ارتقای سهم زنان از آموزش عالی، همچنان فاصله معناداری در سهم آنان از مدیریت آموزش عالی و موقعیت‌های ارشد در مراتب علمی با مردان وجود دارد.

رئیس کمیسیون مشارکت های اجتماعی جوانان گفت: در ایران یک سمن به ازای هر ۱۵ هزار جمعیت در ایران داریم در حالی که استاندارد جهانی این عدد، یک سمن برای هر ۱۰۰ نفر است.

پویش مردمی راه‌اندازی خانه کسب و کار برای زنان آسیب‌دیده و سرپرست خانوار آغاز به کار کرد.

معاون ساماندهی امور جوانان ۱۰ چالش اصلی حوزه جوانان را معرفی کرد و افزود: در کنگره ملی مدیریت امور جوانان با همکاری مسئولین این حوزه به دنبال تعیین راهکار برای حل این مشکلات هستیم.

سمنان - مشاور وزیر کشور در امور زنان با بیان اینکه زنان انگیزه بیشتری برای حضور در عرصه های اجتماعی دارند، گفت: مشارکت زنان در عرصه اجتماعی طی سال‌های اخیر ۷۰ درصد رشد داشته است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با انتقاد از افزایش نرخ بیکاری در میان دختران جوان گفت: حصارهای شیشه‌ای مانع ورود دختران تحصیلکرده به حوزه اشتغال است.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دوره جوانی یک فرصت است نه تهدید، گفت: نباید شرایط به گونه ای باشد که عده ای پا به سن گذاشته برای جوانان تصمیم بگیرند و جوانان را ملزم به اجرا بدانیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه حوزه جوانان در برنامه ششم توسعه در آستانه یک تحول قرار دارد، گفت: کشور در دوره طلایی پسابرجام نیازمند جوانان آموزش دیده و توانمند است.

مجمع نمایندگان خانواده شهدای منا با صدور پیامی شهادت جمعی از هموطنان را در حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو به ملت ایران تسلیت گفتند.

معاون ساماندهی امور جوانان مصوبات جلسه شورای عالی جوانان درباره ارایه گزارش عملکرد دستگاه‌ها در حوزه جوانان، بهره‌گیری دستگاه‌ها از ظرفیت‌های جوانان و گزارش پرداخت وام ازدواج را تشریح کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در لایحه برنامه ششم توسعه چند مصوبه خیلی خوب برای جوانان داشتیم و پیش بینی ما این است سال آینده دست دولت و وزارت برای حل مشکلات جوانان بازتر خواهد شد.

عضو کمیسیون سلامت کنگره ملی مدیریت امور جوانان گفت: مصرف دخانیات و اضافه وزن مهمترین عوامل تهدید کننده سلامت جوانان است.

کارشناس کمیته بانوان و جوانان مجمع تشخیص مصلحت گفت: اصلی ترین موضوع جوانان مساله اشتغال است که اگر این مشکل حل شود مشکلاتی مثل ازدواج، بزهکاری و دیگر آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود.

سی و هفتمین جلسه شورای عالی جوانان امروز به ریاست معاون اول ریاست جمهور برگزار می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی از غالب شدن جو پایدار در بیشتر مناطق کشور خبر داد و گفت: از سه شنبه شهرهای صنعتی و پر جمعیت با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی همراه خواهند بود.

اداره کل مشارکتهای اجتماعی جوانان، اعتبارات استانی حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های سازمانهای مردم‌نهاد جوانان را در موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد.

نیره پورملایی نخستین زن مدیرکل استانی، به عنوان مدیرکل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان معرفی و از تلاش های سعید محمودی مدیر کل پیشین تجلیل شد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تاکنون هیچ منعی برای حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری نبوده و آنها می توانستند برای این انتخابات ثبت نام کنند.