مرمت پل‌های شهر تهران زیر ذره‌بین کارشناسان مجارستانی

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
مرمت پل‌های شهر تهران زیر ذره‌بین کارشناسان مجارستانی
مدیر گروه مقاوم‌سازی و نگهداشت پل و ابنیه از آغاز مطالعات بهسازی لرزه‌ای ۳ دستگاه پل سواره‌رو شهر تهران با مشارکت کارشناسان و اساتید دانشگاهی کشور مجارستان خبر داد

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا صادق‌دوست هدف از این همکاری را فراهم ساختن زمینه انتقال دانش، شفاف‌سازی آیین‌نامه‌های مقاوم‌سازی پل‌ها و همچنین توسعه استفاده از تجهیزات و مصالح نوین این صنعت دانست و افزود: شرکت مجارستانی حاضر در این مطالعات، همکاری نزدیکی با دانشگاه بوداپست داشته و قرار است کارشناسان آن شرکت به همراه ۲ تن از اساتید دانشگاه بوداپست، علاوه بر انجام بازدیدهای میدانی و پاسخ به پرسش‌ها و ابهامات فنی، گزارشی از ارزیابی اولیه خود از وضعیت پل‌های مورد مطالعه ارائه دهند.

وی پل‌های مورد مطالعه در این طرح را شامل پل تقاطع خیابان حافظ با خیابان جمهوری، پل تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) با بلوار شهرداری و همچنین پل عبدالرحمن صوفی در تقاطع جاده تهران- ورامین با بزرگراه شهید آوینی دانست و اضافه کرد: پل‌های مذکور به نحوی انتخاب شده که به لحاظ مشخصات فنی و مختصات خاص زمین‌شناختی متنوع بوده و گستره وسیعی از پل‌های موجود در شهر تهران را پوشش دهند.

گفتنی است همکاری نزدیک کارشناسان سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران با کارشناسان و پژوهشگران مجارستانی در حالی صورت می‌پذیرد که تنی چند از مقامات بلندپایه شهرداری بوداپست چندی پیش با معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران دیدار و در زمینه گسترش همکاری‌های متقابل گفتگو کردند؛ تاکید بر تبادل درس‌آموخته‌ها و تجربیات عمرانی از مهمترین موارد مطرح‌شده در این نشست بود.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات