قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران از فعالیت بیش از ۲۰۰ نیروی خدمات شهری در سه شیفت کاری در میدان عملیات آوار برداری پلاسکو خبر داد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت عملیات آواربرداری پلاسکو گفت: در حال حاضر با توجه به مهار دیواره غربی پلاسکو، شاهد شرایط پایدار در محل و تسریع در عملیات هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه نخاله های حادثه آوار پلاسکو دور ریخته نمی‌شود،گفت: زمینی ۸ هکتاری در منطقه ۱۲ برای تخلیه نخاله‌های ساختمان پلاسکو اختصاص داده شده است.

جاده هراز به علت اجرای عملیات راهسازی امروز و فردا مسدود است.

شهردار تهران از رییس مجلس درخواست کرده است در جلسه ای علنی گزارشی از ابعاد حادثه پلاسکو ارایه کند .

مسئول ستاد تشییع پیکر شهدای آتش نشان گفت: پیش بینی کرده ایم تا پیکر شهدای آتش نشان از دانشگاه تهران به سمت بهشت زهرا (س) تشییع شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با تاکید بر اینکه حادثه پلاسکو زنگ خطری برای تهران و کشور است از تشکیل کمیته ویژه نمایندگان تهران برای بررسی این حادثه خبر داد.

این ماجرا باعث از دست رفتن جمعی از بهترین آتش‌نشانان عزیز ما و خسارت‌ها و آسیب‌های مادی و معنوی بسیار شد، اما بایستی درس عبرتی برایمان باشد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: بر اساس تصمیمات شورای شهر در جهت تأمین نیازهای اولیه آتش نشانان، اعتبار لازم برای این تجهیزات اختصاص داده شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، گفت: حجم آوار محل پلاسکو بالاست و به هزاران تن می رسد و بر همین اساس فکرمی کنیم ظرف سه تا چهار روز آینده به پایان برسد.

فرزندان شجاع و دلاور ملت در این حماسه به نبرد با آتش رفتند و به‌ یقین نام و آوازه آنان تا ابد در تاریخ این ملت جاودان خواهد ماند.

جانشین فرمانده ناجا در حاشیه بازدید از محل حادثه ساختمان پلاسکو با اشاره به انتقال گاوصندوق ها و اسناد و اموال به اداره آگاهی مرکز، گفت: محدودیت های ترافیکی تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

مسابقه بزرگ اقتصاد مقاومتی در بستر فضای مجازی توسط مؤسسه فرهنگی، اطلاع‌رسانی تبیان برگزار می‌شود.

فرمانده عملیات آوار برداری حادثه پلاسکو گفت: در حال حاضر لایحه سازمان مدیریت بحران در مجلس در مرحله بازنگری قرار دارد که امیدارم به قانون دائمی تبدیل شود.

در روز چهارم این حادثه خانواده های شهدای آتش نشان در محل ساختمان پلاسکو حضور پیدا کردند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه شناسایی مفقودین حادثه و آتش نشانان با آزمایش DNA انجام می گیرد، گفت: تاکنون ۱۳خانواده به مرکز آتش نشانی میدان آزادی مراجعه کرده اند.

نایب رئیس شورای شهر تهران، پیشنهاد تشکیل کارگروهی از اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس برای بررسی ابعاد پلاسکو و دوران پس از پلاسکو را مطرح کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: شورا از لوایح شهرداری برای افزایش بودجه ضروری آتش نشانی استقبال می کند.

شهردار تهران، آواربرداری با استفاده از جرثقیل در مقایسه با بالگرد را مفیدتر دانست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: سه هزار ساختمان اداری و تجاری آسیب پذیر در تهران وجود دارد که نواقصی دارند.