با احتمال یافتن پیکر شهدا در 2 ضلع غربی و جنوب غربی ساختمان پلاسکو، عملیات آواربرداری در این محل سرعت یافته است.

رئیس مرکز کنترل و ترافیک راهور ناجا از مه‌گرفتگی، بارش برف و باران در بیشتر محورهای کشور خبر داد.

معاون اقتصادی وزیر کشور از صدور قرار موقوفی تعقیب برای پرونده تغییر کاربری اراضی پروژه شهر شاندیز خبر داد.

رییس کل بیمه مرکزی، گفت: 210 واحد مجتمع پلاسکو بیمه بوده اند که مجموع تعهد به این واحدها 49 میلیارد تومان بوده است.

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران از فعالیت بیش از ۲۰۰ نیروی خدمات شهری در سه شیفت کاری در میدان عملیات آوار برداری پلاسکو خبر داد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با ارسال نامه ای خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل مراتب اعتراض خود را نسبت به اظهارات گزارشگر ویژه حقوق بشرتعیین شده برای ایران اعلام کرد.

مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۲ گفت: مدارس «امامیه» و «راه امام» در حوالی پلاسکو  پس از دو روز تعطیلی امروز  چهارم بهمن ماه دایر شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت عملیات آواربرداری پلاسکو گفت: در حال حاضر با توجه به مهار دیواره غربی پلاسکو، شاهد شرایط پایدار در محل و تسریع در عملیات هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه نخاله های حادثه آوار پلاسکو دور ریخته نمی‌شود،گفت: زمینی ۸ هکتاری در منطقه ۱۲ برای تخلیه نخاله‌های ساختمان پلاسکو اختصاص داده شده است.

جاده هراز به علت اجرای عملیات راهسازی امروز و فردا مسدود است.

بیمه شدگان می توانند برای مشاهده سوابق پرداخت حق بیمه خود به صورت غیرحضوری به پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir مراجعه و با انتخاب گزینه سوابق بیمه شدگان و ورود به سامانه، مطابق راهنمای ثبت نام، اقدام کنند.

شهردار تهران از رییس مجلس درخواست کرده است در جلسه ای علنی گزارشی از ابعاد حادثه پلاسکو ارایه کند .

مسئول ستاد تشییع پیکر شهدای آتش نشان، اعلام کرد: پیکر شهدا از سمت خیابان انقلاب به بهشت زهرا (س) تشییع می شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، گفت: با اخذ DNA و تطبیق آن‌ها با نمونه، هویت این 3 تن از جانباختگان احراز می‌شود.

سازمان سنجش از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور از ساعت 20 خبر داد.

مسئول ستاد تشییع پیکر شهدای آتش نشان گفت: پیش بینی کرده ایم تا پیکر شهدای آتش نشان از دانشگاه تهران به سمت بهشت زهرا (س) تشییع شوند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی، گفت: هنوز هم امیدواریم کسانی را که احتمال زنده‌ماندشان می‌رود زنده از زیر آوار بیرون بیاوریم.

برخورد مناسب در شرایط ویژه نکته‌ای نیست که در ذات انسان‌ها نهادینه‌شده باشد بلکه باید با آموزش در دوره‌های مختلف آن را فراگرفت. پدیده‌ای که امروز با آن روبه‌رو هستیم پس‌ماندگی فرهنگی است.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با تاکید بر اینکه حادثه پلاسکو زنگ خطری برای تهران و کشور است از تشکیل کمیته ویژه نمایندگان تهران برای بررسی این حادثه خبر داد.

پلاسکو اگر چه فرو ریخت اما طبق گفته مسئولان شهری نزدیک به صد ساختمان مشابه پلاسکو در پایتخت وجود دارد و باید فکری کرد، چرا که برخورداری از امنیت شهری حق هر شهروند است.