میکروارگانیسم هایی به شکل لوله های قرمز و کوچکی در صخره های شمال شرقی کانادا یافت شده اند. آنها در حقیقت قدیمی ترین فسیل های کره زمین هستند که عمرشان به حدود ۴ میلیون سال قبل می رسد.

دانمشندان برای نخستین بار تغییر ناگهانی دمای بادهای بسیار سریعی که در سیاهچاله های فضایی می وزد را بررسی کنند.

دومین گردهمایی یک روزه بانوان در فیزیک ایران، سال ۱۳۹۶ به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در بهمن ۹۵ بیش از ۷۷۰ زمین‌ لرزه را ثبت کردند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: در زمینه سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی متاسفانه دولت ها در اجرا و مجلس در نظارت بر اجرای قوانین حساسیت کافی نداشته است.

مدیر انجمن نجوم اهواز گفت: امشب بعد از غروب خورشید می توان رویداد نجومی همنشینی هلال ماه، سیاره اورانوس و مریخ را مشاهده کرد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: مقام معظم رهبری به موضوع تولید علم تاکید زیادی داشتند و ایشان امروز باغبان درخت عظیم علم و فناوری کشور هستند.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور گفت: قرارگاه مشترک پیشرفت جهاد علمی میان دانشگاه آزاد و بسیج علمی کشور راه‌اندازی می‌شود.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور پایش سالانه مقررات گذاری در حوزه فناوری نرم و محصولات فرهنگی را از مصوبات ستاد نقشه جامع علمی کشور برشمرد.

رئیس هیئت رئیسه بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ایران هیچ وقت نتوانسته که سهم پژوهش را از تولید ناخالص داخلی به ۱ درصد برساند.

عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر گفت: در دنیا مدیریت دولتی کمتر مطرح است و بخش خصوصی فعال می‌شود و این موضوع باید در کشور ما نیز محقق شود.

رئیس پژوهشگاه شاخص‌پژوه از بیکاری ۵۵۰نفر به دنبال انحلال این پژوهشگاه گفت: از سال ۹۲ تاکنون، ۱۷ نامه به وزیر علوم ارسال کرده‌ایم تا بتوانیم با وی صحبتی داشته باشیم، اما بی‌نتیجه ماند.

تازه ترین عکس های جستجوگر اقیانوسی NOAA از حیات خارق العاده در اعماق اقیانوس آرام پرده برداشته است.

ناسا تصمیم دارد روباتی به خورشید بفرستد. هدف از این ماموریت درک بهتری از بادهای خورشیدی و موادی است که به منظومه شمسی وارد می کند.

عدم پیاده سازی تکنیک ها و الگوهای مختلف علمی در خصوص تغییر اقلیم و تبدیل شدن این موضوع به یک ویترین دانشگاهی از جمله مباحثی بود که در میزگرد کنفرانس بین المللی «تغییر اقلیم»، مطرح شد.

چندی پیش محققان دانشگاه هاروارد اعلام کردند ترکیب هیدروژن متالیک را ساخته اند اما این ترکیب به طور ناگهانی ناپدید شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه از شرکت‌های دانش‌بنیانی که توسط دانشجویان این دانشگاه راه‌اندازی می‌شود، حمایت می‌کند.

نخستین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم صبح امروز با شعار «تغییر اقلیم، مدیریت آب و نجات زمین» در وزارت نیرو آغاز به کار کرد.

در حاشیه چهارمین جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری، سازمان بسیج علمی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از یک هزار و ۱۰۴ محصول دانش‌بنیان این دانشگاه، بیش از نیمی از این محصولات، تجاری‌سازی شده و یا در آستانه تجاری‌سازی قرار دارد.