وزیرعلوم با اشاره به تجمیع تجهیزات مهم و استراتژیک آزمایشگاهی در ۱۳۱آزمایشگاه مرجع دانشگاه ها گفت: همه مراکز علمی کشور و از جمله حوزه بهداشت می توانند از امکانات آن استفاده کنند.

پژوهشگران بخش سیستماتیک - اکولوژی گیاهی دانشگاه دامغان موفق به کشف گونه ای جدید از خانواده گل سرخ شدند.

محسن رحمانی دانشمند جوان ایرانی برنده جایزه سالانه اتحادیه بین المللی فیزیک محض و کاربردی شد.

دانشمندان معتقدند ذرات کهکشانی تاثیراتی جدی روی زمین دارند، این ذرات به سقوط آزاد هواپیماها و خرابی و راه اندازی دوباره کامپیوترها منجر می شوند.

عضو هیأت علمی پژوشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران گفت: فشارهایی که نظام آموزش عالی در کشور به دانشجو، اساتید و سردبیران نشریات علمی وارد می‌کند، باعث افت کیفیت تولید علم در ایران شده است.

محققان دانشگاه شیکاگو با استفاده از  اختلاف دما روشی تازه برای معلق کردن اشیای ابداع کرده اند.

شیوه نامه اعطای پاداش به تولید کنندگان علم برتر در شورای تخصصی پژوهش و فناوری و هیات رئیسه دانشگاه اصفهان به تصویب رسید.

 دانشمندان در تحقیقات جدید خود به نشانه های جدیدی از حیات در سیاره کوتوله Ceres دست یافته اند.

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی گفت: با تقویت زیرساخت های علمی کشور و ایجاد نظام ارزیابی دقیق می توانیم از بروز احتمالی تخلفات علمی جلوگیری کنیم.

زمین شناسان در عمق ۲۵۰ کیلومتری زمین دریاچه ای از کربن مذاب کشف کرده اند. آنها براساس یافته های این تحقیق تخمین می زنند ۱۰۰ هزار میلیارد متریک تن دی اکسید کربن در اعماق زمین وجود دارد.

دانشمندان برای مقابله با کاهش یخ در قطب  شمال و جنوب زمین، تصمیم گرفته اند با طرحی جدید بر میزان یخ های این مناطق بیفزایند.

فرهنگستان علوم پزشکی کشور طی مراسمی از پژوهشگران برتر حوزه پزشکی تقدیر می کند.

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: برای جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند تقلب و تخلف در امر تولید مقالات علمی اقدام به راه اندازی کارگروه اخلاق پژوهشی در دانشگاه ها کرده ایم.

دبیر شورای عتف گفت: فرآیند انتخاب نمایندگان انجمن های علمی برای عضویت در کمیسیون های دائمی شورای عتف بررسی شد.

دبیر دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب از تمدید مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد تخصصی تا پایان اسفند ماه ۹۵ خبر داد.

شیوه نامه حمایت از نشریات علمی داخلی نمایه شده در پایگاه های بین اللملی از سوی وزارت علوم ابلاغ شد.

آیا در «اروپا» خبری از بیگانه های فضایی است؟ دانشمندان مدتهاست به این پرسش فکر می کنند و حالا برای یافتن پاسخ آن چشم به روبات جدید ناسا دوخته اند.

امیر دبی در اجلاس جهانی دولت ها اعلام کرد: امارات متحده عربی قصد دارد با همکاری های بین المللی در مریخ شهری کوچک بسازد.

حدود ۳۷۰ سال پیش خورشید تقریبا بدون لکه شد و حالا دانشمندان خبر می دهند که این ستاره فروزان بار دیگر به این وضعیت دچار می شود.

دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا با دستکاری ژنتیکی یک موش موفق شدند این جونده را در برابر اعتیاد به ماده مخدر کوکائین مصون کنند.