ایران میزبان رویداد مشترک اروپا و آسیا در حوزه «پردازش پیشرفته»

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
ایران میزبان رویداد مشترک اروپا و آسیا در حوزه «پردازش پیشرفته»
تنها رویداد مشترک اروپا و آسیا در حوزه محاسبات پیشرفته موازی (HPC ) و داده های عظیم به میزبانی ایران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کنگره بین المللی TOPHPC ۲۰۱۷ به عنوان تنها رویداد مشترک بین اروپا و آسیا که منحصرا بر موضوعات رایانش با کارایی بالا (HPC) و داده‌های عظیم متمرکز است، ۲۴ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۷ (۶-۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶) در ایران و با حمایت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

هدف از ایجاد این رویداد، فراهم آوردن فرصتی برای خبرگان بخشهای دولتی و صنعت و دانشگاهیان برای بحث و تبادل نظر به منظور شکل دهی آینده HPC (محاسبات پیشرفته موازی High Performance Computing) و داده‌های عظیم است.

براین اساس جلسه کمیته راهبردی کنگره TOPHPC ۲۰۱۷ با حضور پروفسور گرندینتی دبیرکل کنگره از دانشگاه کالابریای ایتالیا، محمد خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و کامبیز بدیع و دکتر معین به عنوان اعضای کمیته راهبردی از مرکز تحقیقات مخابرات ایران و اساتید برجسته دانشگاه‌های مطرح کشور، برگزار شد.

این جلسه با هدف نهایی سازی محورهای کنگره و عناوین تحت پوشش، وضعیت حضور سخنرانان کلیدی دعوت شده، هزینه شرکت در کنگره، نحوه دریافت و چاپ مقالات، نحوه تبلیغات کنگره در رسانه‌های خارجی و داخلی و اقدامات کمیته اجرایی در ایران برگزار شد.

کنگره TOPHPC در ۲۱ دوره برگزار شده قبلی در کشور ایتالیا برگزار شده است و در سال ۲۰۱۷ قرار است برای نخستین بار در خارج از ایتالیا و در ایران برگزار شود.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات