سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صدور مجوز فعالیت برای 2 اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) خبر داد.

پایگاه اینترنتی rsute.ru اعلام کرد که کارشناسان علوم دریایی شهری کشف کرده اند که 50هزار سال پیش در منطقه مثلث برمودا در اقیانوس اطلس غرق شده است.

میکروارگانیسم هایی به شکل لوله های قرمز و کوچکی در صخره های شمال شرقی کانادا یافت شده اند. آنها در حقیقت قدیمی ترین فسیل های کره زمین هستند که عمرشان به حدود ۴ میلیون سال قبل می رسد.

دانمشندان برای نخستین بار تغییر ناگهانی دمای بادهای بسیار سریعی که در سیاهچاله های فضایی می وزد را بررسی کنند.

گروهی از محققان ژاپنی تاتوهای الکترونیکی چاپی را ساخته اند که می توان به کمک این تاتوها سططح گلوکز خون انسان را سنجید.

طول عمق این گودال، با ارتفاع یک آسمان خراش به طول بیش از 305 متر بر روی زمین برابری می کند.

وقتی ما سر خود را به سمت پایین خم می‌کنیم و به موبایل نگاه می‌کنیم ۲۵ برابر وزن عادی سر به مهره‌های گردن فشار وارد می‌شود که در این شرایط دیسک‌های بین مهره‌ای در معرض فشار و بیرون‌زدگی از قسمت پشتی ستون فقرات قرار دارند.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران گفت: بنا داریم فن بازار منطقه ای در تهران راه اندازی کنیم تا به صورت گسترده تر، فعالیت کند.

دومین گردهمایی یک روزه بانوان در فیزیک ایران، سال ۱۳۹۶ به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در بهمن ۹۵ بیش از ۷۷۰ زمین‌ لرزه را ثبت کردند.

فناوری پمپ حرارتی اینورتر برای نخستین بار درتولید یک ماشین لباسشویی با هدف جلوگیری از هدررفت انرژی به کارگرفته شد؛ این ماشین لباسشویی بعد از اتمام شستشو، کاربر را از طریق موبایل مطلع می کند.

نهمین مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی پذیرای دانشجویان و استادان ایرانی و خارجی در این رشته تخصصی است.

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: کمیته تراریخته در وزارت جهاد کشاورزی تاکنون برای ۴۰ رخداد تراریخته مجوز صادر کرده و نظارت برتولید محصولات تراریخته به طور قانونی در کشور انجام می شود.

محققان کشور موفق به طراحی نرم افزاری برای پیش بینی احتمال بروز سکته در افراد شدند.

در نشست فناوری و اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و اتریشی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سند همکاری سه جانبه امضاء شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برای امضای چند قرارداد همکاری در حوزه های مختلف علمی و فناوری از جمله انرژی های نو و نفت به همراه هیاتی بلند پایه وارد کشور اتریش شد.

گزارش های مختلف حاکی از آن است که اپل قصد دارد در آیفون ۸، اتصال دهنده «لایتنینگ» کابل دستگاه را با یو اس بی های جدید تعویض کند.

 مدیر ارشد یک شرکت اجرایی  مخابراتی پیش بینی می کند تا ۲۰۴۰ میلادی جمعیت روبات ها از انسان ها بیشتر شود.

بررسی های موسسه تحقیقاتی بلانکو نشان می دهد بر خلاف تصور برخی از مردم گوشی های اندرویدی کارآیی بیشتری در مقایسه با مدل های مختلف آیفون دارند و کمتر دچار مشکل می شوند.

همزمان با برگزاری ماراتون مسیه تلاش برای رصد ۱۱۰ جرم آسمانی فهرست مسیه از فردا آغاز می‌شود.