ستاد فرماندهی کل ارتش سوریه عصر پنجشنبه به طور رسمی از آِزادسازی شهر تاریخی تدمر (پالمیرا) واقع در استان حمص سوریه خبر داد.

در آستانه عید سعید نوروز، 24 نفر از زندانیان ایرانی محبوس در زندان های کشور جمهوری آذربایجان از مرز زمینی آستارا وارد کشور شدند.

عدم حضور ایران در فهرست کشورهای شریک اتحادیه آفریقا مانند ترکیه، کره، ژاپن، چین و هند در حالی است که ایران همواره دارای سطوح مختلفی از روابط با کشورهای آفریقایی بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان موضوع بند ۱۵ مندرج در بیانیه پایانی سفر پادشاه عربستان به مالزی را شدیدا مورد نکوهش قرار داد و آن را رد کرد.

در تیراندازی افراد مسلح در جنوب تایلند دست کم چهار تن از جمله یک کودک کشته و دو کودک دیگر زخمی شدند.

درخواست دی‌میستورا برای تمدید ماموریتش در سوریه با مخالفت دبیرکل سازمان ملل متحد مواجه شد.

آمریکا از پایگاه هوایی کالیفرنیا یک ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب کرد.

سفیر ایران در حراره، با رئیس اتاق بازرگانی زیمبابوه دیدار و گفت‌وگو کرد و طرفین در این دیداربر لزوم ارتقای همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور تأکید کردند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: در پی تعرض ٦ تن از عناصر معاند به سفارت ایران در کپنهاگ، سفیر دانمارک در تهران به وزارت خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید دولت ایران علیه این اقدام به وی ابلاغ شد.

صدراعظم آلمان امروز پنجشنبه دوم مارس/ 12 اسفند، در تلاش برای کاهش روند مهاجرت به اروپا از طریق شمال آفریقا، سفر دو روزه ای خود را به کشورهای مصر و تونس آغاز می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که سفیر دانمارک به وزارت امور خارجه احضار شده است.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: بعد از ظهر دیروز شش تن از عناصر معاند در اقدامی مشکوک سفارت کشورمان در کپنهاگ را مورد تعرض قرار دادند که بلافاصله سفیر دانمارک در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد.

یکی از کارکنان وزارت خارجه آمریکا در مورد ایام قدیم که از روز کاری ۶:۳۰ صبح شروع می‌شد، می‌گوید: «اگر می‌شد زودتر از ۱۰ شب از وزارت خارج شوم، روز خوبی بود. اما الان حدود ۹، ۹:۱۵ صبح می‌آیم و قبل از ۵:۳۰ عصر هم می‌روم.»

"جان هانتسمن" فرماندار سابق ایالت یوتا و سفیر سابق آمریکا در چین، اصلی ترین نامزد برای سمت ریاست نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در مسکو است که کارشناسان توانایی وی برای این سمت مهم را تایید می‌کنند.

روابط عمومی وزارت امور خارجه در خصوص برخی اظهارنظرهای غیردقیق در روزهای اخیر درباره عملکرد اقتصادی این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.

تنها مروری اجمالی بر تحولات منطقه‌ای و بویژه اتفاقات داخلی فلسطین اشغالی و لبنان قهرمان در سالهای اخیر کافی است تا به عیان کارآمدی مدل مقاومت دلیرانه بر الگوی سازش ذلیلانه دیده شود.

ادارات مرکزی وزارت امور خارجه و حدود ١٤٠ دفتر نمایندگی این وزارتخانه در خارج از کشور تلاش دارند تا در ابعاد مختلف پیگیر سیاستهای اقتصادی کشور در حوزه روابط خارجی باشند.

در راستای پیگیری آخرین پیشرفت‌های پروژه خط سوم انتقال برق ارمنستان به ایران و تسریع در اجرای این طرح، هیاتی متشکل از وزیر انرژی، روسای شرکت برق ارمنستان، مدیر شرکت صانیر و معاون و و رایزن اقتصادی سفارت کشورمان در ارمنستان از پست در دست احداث نورآوان بازدید کردند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان، که برای سخنرانی در نشست عالی رتبه شورای حقوق بشر در رأس هیاتی عازم ژنو شده بود، در حاشیه این نشست با وزیر امور خارجه عراق، دیدار و گفت‌وگو کرد.

یک مسئول اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد یک فروند موشک هلفایر که یکشنبه شب گذشته از هواپیمایی بدون سرنشین شلیک شد، ابو الخیر مصری از رهبران سازمان القاعده را در سوریه به هلاکت رساند.