سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ویژگی اجلاس آستانه این است که سه بازیگر عمده و سه کشور منطقه مبتکر آن هستند.

دومین دور از گفتگوهای سه جانبه ایران روسیه و ترکیه، در آخرین دقایق قبل از شروع اجلاس آستانه، برگزار شد.

هیات اعزامی دولت سوریه به کنفرانس آستانه با معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران پیرامون آخرین تحولات مربوط به اجلاس آستانه، رایزنی و تبادل نظر کردند.

سفیر اسبق ایران در ایتالیا گفت: در سند برجام تضمین‌هایی که ما باید داشته باشیم، در تراز تضمین‌هایی که طرف مقابل به دست آورده، نیست و شاید بخشی از اعتمادی بود که صورت گرفت که در کاغذ نبود.

در بخشی از این یادداشت آمده است:نباید فراموش کرد که حضور میدانی روس ها در سوریه متاخر از مستشاران ایرانی و به تعبیری با علم به دست برتر ارتش عربی سوریه و گروه های هم پیمان آن صورت گرفته است.

دور اول گفتگوهای سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه در قزاقستان پیش از برگزاری نشست آستانه، به مدت ۵ ساعت برگزار شد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان پیش از برگزاری نشست آستانه دیدار و رایزنی کرد.

معاون عربی- آفریقایی وزارت امور خارجه ایران در آستانه نشست آستانه با فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، دیدار و گفتگو کرد.

«تمیم بن حمد آل ثانی» در پیامی به رئیس جمهوری ایران، حادثه ساختمان «پلاسکو» را که منجر به شهادت جمعی از آتش نشانان شد، تسلیت گفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه از انتقال مسالمت آمیز قدرت در جمهوری گامبیا استقبال کرد.

نشست سه جانبه هیات های ایران، روسیه و ترکیه برای رایزنی و هماهنگی در باره مذاکرات صلح سوریه در آستانه، عصر یکشنبه در هتل ماریوت پایتخت قزاقستان برگزار شد.

شبکه لبنانی المیادین در گزارشی جزئیات نشست صلح سوریه در شهر آستانه قزاقستان طی دو روز مذاکرات میان گروه های سوری و هیأت های خارجی را بررسی کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی آمادگی برای غنی‌سازی صد هزار سو در یکسال و نیم را نمونه‌ای از بازگشت هسته ای به دوره پیش از برجام در صورت نقض این توافق از جانب آمریکا دانست.

پیش از برگزاری نشست آستانه، نماینده ویژه پوتین در امور سوریه با جابری انصاری دیدار و در خصوص آخرین تحولات اجلاس آستانه رایزنی کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که امروز قصد دارد در خصوص آنچه که از آن به عنوان تهدید ایران، یاد کرد با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری جدید آمریکا به صورت تلفنی گفتگو کند.

شورای رژیم صهیونیستی در شهر قدس اشغالی، مجوز ساخت صدها خانه غیر مجاز را در سه شهرک در شرق این شهر صادر کرد.

کتاب «سیاست گذاری های حقوق بشر در خاورمیانه» به قلم دکتر «مهدی ذاکریان» منتشر شد.

دوچهره نام آشنای سیاست آمریکا از رئیس جمهور جدید آمریکا خواسته اند تا هر چه سریعتر در راستای منزوی کردن ایران گام بردارد!

رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگو با یک شبکه کانادایی در خصوص عدم سخن گفتن ترامپ از ایران در جریان مراسم تحلیف، گفت: خودداری ترامپ از ذکر نام ایران در مراسم تحلیف، مثبت است.

منابع خبری آفریقایی از انفجار یک خودروی بمبگذاری شده نزدیک سفارت ایتالیا در طرابلس پایتخت لیبی خبر دادند.