مقامات امنیتی پاکستان اعلام کردند که مجوز شلیک به روی افغانستانی هایی که بدون مجوز قصد عبور از مرز تورخم را دارند، صادر شده است.

اداره امنیت ملی افغانستان از کشته شدن یکی از فرماندهان برجسته گروه تروریستی القاعده در این کشور خبر داد.

رئیس جمهور افغانستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با معاون رئیس جمهوری آمریکا دیدار و در مورد مسائل امنیتی و منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رئیس جمهوری افغانستان در دیدار با وزیر خارجه قطر از این کشور خواست تا در صورت مشاهده نشدن تغییر مثبت در رویکرد گروه طالبان تا بهار سال آینده، دفتر این گروه در قطر بسته شود.

رئیس جمهوری روسیه ضمن محکوم کردن انفجار انتحاری اخیر در ایالت سند پاکستان اعلام کرد که مسکو آماده همکاری با اسلام آباد در جهت مبارزه با تروریسم است.

مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که کابل و اسلام آباد توافق کردند که درباره راههای بهتر مبارزه با تروریسم در مرزهای۲ کشور گفتگو کنند.

وزیر امور خارجه افغانستان در سفر به تاجیکستان با رئیس جمهوری این کشور دیدار و در راستای گسترش همکاریهای مشترک به بحث و تبادل نظر پرداخت.

رئیس ستاد ارتش افغانستان به حملات خمپاره ای اخیر پاکستان به خاک این کشور واکنش نشان داد و گفت که اگر گفتگوهای دیپلماتیک با «اسلام آباد» جواب ندهد، آماده دفاع از خاک کشور خود هستیم.

وزارت خارجه افغانستان ضمن احضار سفیر اسلام آباد، مراتب اعتراض خود را نسبت به شلیک های راکتی انجام شده از داخل پاکستان به سمت شبه نظامیان حاضر در خاک افغانستان اعلام کرد.

یک روز پس از انفجار زیارتگاه صوفیان در پاکستان، روابط این کشور با افغانستان دچار تنش شده است.

سفارت آمریکا در افغانستان، صدای انفجارِ شنیده شده از این سفارت را مربوط به تمرین داخلی اعلام کرد.

مقامات محلی افغانستان از به هلاکت رسیدن دهها نفر از تروریست های تکفیری داعش به دست نیروهای نظامی این کشور خبر دادند.

انفجار در زیارتگاه لعل شهباز قلندر پاکستان ۵۰ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی به جا گذاشت.

سفیر هند در آمریکا از ارتقاء روابط دهلی نو- واشنگتن به بالاترین سطح، به دنبال تصمیم ایالات متحده برای سفر ۲۷ نفر از نمایندگان مجلس آمریکا به این کشور در اواخر ماه جاری، خبر داد.

پلیس پاکستان از کشته شدن دستکم ۶ نفر از اعضای طالبان بر اثر درگیری با نیروهای پلیس این کشور خبر داد.

انفجار تروریستی در ایالت «پیشاور» پاکستان دو کشته و ۱۸ زخمی برجای گذاشت.

«محمد عبدالله الکعبی» سفیر امارات در افغانستان بر اثر شدت جراحات وارد شده به وی در جریان انفجار تروریستی اخیر در شهر «قندهار» کشته شد.

وزیر امور خارجه افغانستان در سفری رسمی و به دعوت همتای تاجیکی خود، امروز راهی این کشور می شود.

مقامات محلی ولایت «جوزجان» افغانستان از ربوده شدن ۵۲ دهقان این ولایت توسط افراد مسلح ناشناس خبر دادند.

همزمان با برگزاری نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مورد مشکلات مهاجران افغانستانی در اسلام آباد، پلیس لاهور ۴۰ مهاجر افغانستانی را بازداشت کرد.