هلال بی ثباتی بر اروپا سایه انداخته است

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
هلال بی ثباتی بر اروپا سایه انداخته است
وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ هشدار داد اعضای ناتو برای مبارزه با هلال ناامنی که بر محیط پیرامون اروپا سایه انداخته، باید سهم بیشتری از هزینه پیمان آتلانیتک شمالی را بپردازند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع دولت جدید واشنگتن خطاب به حاضرین در اجلاس امنیتی مونیخ درباره سایه انداختن «هلال بی ثباتی» بر محیط پیرامون اروپا هشدار داد و از اعضای ناتو خواست تا سهم خود را در تامین بودجه دفاع جمعی بپردازند.

وی در این باره گفت: در حالیکه هلال و قوس بی ثباتی در محیط پیرامون ناتو و حتی فراتر از آن رو به پیشرفت است، همه ما جوامع و ملت هایمان را از چندین جبهه مختلف مورد تهدید می بینیم.

گفتنی است که وی روز چهارشنبه نیز با حضور در اجلاس بروکسل، از وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو خواست تا سهم خود از بودجه پیمان آتلانتیک شمالی را که در حال حاضر ۷۰ درصد آن از سوی آمریکا تامین می شود بپردازند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیشتر تعهد واشنگتن به حفظ امنیت ناتو را به مشارکت بیشتر اعضا در پرداخت هزینه های پیمان آتلانتیک شمالی مشروط کرده بود.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات