«یوسف ربیع» تاکید کرد که آمریکا و انگلیس مدعی حقوق بشر و دموکراسی هستند اما در برابر مردم بحرین معکوس عمل می کنند و برخی رسانه های عربی مانند سلاح گرم با ملت بحرین می جنگند.

یک مقام نظامی آمریکا از اعزام نیروهای نظامی تحت نیروهای ناتو به لهستان خبر داد.

ده ها هزار نفر از مردم اسپانیا با برپایی تظاهرات در خیابان های شهر بارسلون، عمل کردن مسئولان این کشور به تعهد خود برای پذیرش پناهجویان را خواستار شدند.

وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد که معاون رئیس جمهور آمریکا لازم است در دیدار روز دوشنبه خود با مقامات اروپایی، موضع واشنگتن را نسبت به اتحادیه اروپا روشن نماید.

رسانه های بلژیک از کشته و زخمی شدن دستکم ۲۱ تن از مسافرین قطار میر لئوون -بروکسل بر اثر خروج واگن از ریل قطار خبر دادند.

رئیس جمهوری ترکیه در سخنان امروز خود قول داد که در صورت پیروزی دولت در همه پرسی قانون اساسی این کشور بار دیگر به حزب عدالت و توسعه بازخواهد گشت.

نخست وزیر ترکیه در دیدار با صدراعظم آلمان، خواستار جدیت بیشتر دولت آلمان در مبارزه با عناصر پ ک ک و گولن شد.

موگرینی در کفنرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد: اتحادیه اروپا و ناتو از دستور کار و ترکیب متفاوتی بهره مند هستند؛ اما همکاری های بسیاری را با همکاری یکدیگر به انجام رسانده اند.

دبیرکل ناتو در کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد: اروپای قدرتمند نمی تواند توسط اروپا به تنهائی محقق شود؛ همانطور که به عقیده من «اول آمریکا» به معنی «آمریکای تنها» نیست.

معاون رئیس جمهوری آمریکا با حضور در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: با وجود تلاش واشنگتن برای یافتن راه های جدید در زمینه همکاری با روسیه، آمریکا با قدرت در کنار ناتو و اروپا می ایستد.

صدر اعظم آلمان در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به طرح ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور مسلمان به آمریکا اظهار داشت: به عقیده من اسلام منشأ تروریسم نیست.

صدر اعظم آلمان امروز قرار است با معاون رئیس جمهوری آمریکا در مونیخ دیدار و گفتگو کند.

صدر اعظم آلمان در حاشیه نشست مونیخ در دیدار با دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که حل بحران های جهانی مستلزم افزایش همکاری های بین المللی است.

یک روزنامه آلمانی از دستگیری یک خبرنگار آلمانی در شهر استانبول خبر داد.

وزیر دفاع آلمان در سخنرانی خود در کنفرانس مونیخ گفت که مبارزه با تروریسم به معنی مبارزه با اسلام نیست.

وزیر دفاع آلمان در سخنان آغازین خود در کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به تک روی آمریکا هشدار داد.

وزیر امورخارجه آلمان در پایان نشست گروه بیست اظهار داشت که برخورداری از امنیت و ثبات مستلزم افزایش توان دفاعی است.

وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ هشدار داد اعضای ناتو برای مبارزه با هلال ناامنی که بر محیط پیرامون اروپا سایه انداخته، باید سهم بیشتری از هزینه پیمان آتلانیتک شمالی را بپردازند.

دولت فنلاند با انتشار گزارشی از لزوم افزایش نیروهای نظامی این کشور خبر داد.

کنفرانس امنیتی مونیخ دقایقی پیش در آلمان کار خود را آغاز کرد.