وزارت دفاع روسیه ادعای یک ژنرال آمریکایی مبنی بر بمباران نیروهای تحت حمایت آمریکا در سوریه توسط جنگنده های این کشور را رد کرد.

احزاب مختلف آلمان در واکنش به بازداشت یک روزنامه نگار آلمانی توسط دولت ترکیه، از صدراعظم این کشور می خواهند که ورود رئیس جمهور ترکیه به آلمان را ممنوع نماید.

مجلس اعیان پارلمان انگلیس با تصویب اصلاحیه «تضمین حقوق شهروندان اروپایی ساکن در این کشور»، نخستین شکست را برای «برگزیت» رقم زد.

فرانسوآ فیون نامزد محافظه کار جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری فرانسه از تصمیم خود برای ادامه رقابت های انتخاباتی این کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با اعلام قرار برگزاری نشست گروه نرماندی ۴ تاکید کرد که آمریکا در این مذاکرات نقشی نخواهد داشت.

«رکس تیلرسون» از ادامه همکاری این کشور با متحدین خود در مسیر ارتقای منافع واشنگتن خبر داد.

رئیس سابق پارلمان اروپا در گفتگویی اعلام کرد که نتایج همه پرسی در انگلیس نشان داد که این کشور دیگر جایی در اتحادیه اروپا ندارد.

به دنبال تداوم بازداشت خبرنگار آلمانی در ترکیه، برلین سفیر این کشور را به وزارت خارجه احضار کرد.

رئیس کمیسیون اروپا قرار است امروز برنامه های مهم و قابل پیگیری در راستای اهداف آتی اتحادیه اروپا را اعلام کند.

نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا قرار است به‌زودی درباره لغو مصونیت پارلمانی«مارین لوپن» به دلیل انتشار تصاویری از اقدامات داعش، تصمیم‌ گیری کنند.

بین الملل: فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در مراسم افتتاح یک پروژه در جنوب غرب این کشور، با شنیدن صدای شلیک یک گلوله برای لحظاتی سخنرانی خود را قطع کرد.

تیراندازی اتفاقی یکی از ماموران پلیس فرانسه به هنگام سخنرانی رئیس جمهور این کشور منجر به زخمی شدن دو نفر شد.

هزاران نفر از مردم فرانسه با تشکیل طوماری اینترنتی و امضای آن، خواستار نامزدی باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شدند.

روسای جمهور روسیه و ترکیه در دیدار آتی خود درباره فروش سامانه ضد هوایی اس ۴۰۰ به ترکیه گفتگو خواهند کرد.

اعلام حمایت «فرانسوا بایرو» سیاستمدار مطرح فرانسوی از «امانوئل ماکرون» وزیر اقتصاد سابق این کشور در انتخابات ریاست جمهوری امسال، شرایط سختی را برای مارین لوپن و همراهانش رقم زده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برخورداری اروپا از قدرت نظامی واحد را منوط به ساماندهی و سرمایه گذاری دانست.

تجمع اعتراضی صدها نفر طی روزهای اخیر در شهر «برن» سوئیس با دخالت پلیس جهت متفرق کردن معترضین به خشونت کشیده شد که طی آن ده نیروی پلیس زخمی شدند.

منابع روس اعلام کردند که ناو روسیه برای مشارکت در عملیات سوریه بندر «سواستوپول» را به سمت دریای مدیترانه ترک کرده است.

کارشناسان معتقدند موضوع ایجاد ارتش اروپایی بیانگر زایش نظریه جدید سیاست خارجی در اروپا و رغبت اروپاییان در جهت خارج شدن از حیطه تاثیرپذیری آمریکا است.

وزیر امورخارجه اتریش در یادداشتی با اشاره به موضوع اعمال اصلاحات در قانون اساسی ترکیه خاطر نشان کرد که در صورت سفر اردوغان به وین استقبالی از وی نخواهد شد.