ناتو در حال تحریک روسیه برای مواجهه است

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
ناتو در حال تحریک روسیه برای مواجهه است
رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از آنچه وی اقدامات تحریک آمیز ناتو خواند، این پیمان نظامی را متهم به تحریک مسکو برای ایجاد مواجهه میان طرفین کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امروز طی سخنانی اعلام کرد که ناتو با اعمال تحریک آمیز خود ما را وادار به مقابله می کند.

پوتین که این سخنان را در میان اعضای سرویس امنیت فدرال روسیه مطرح می کرد با اشاره به اینکه ناتو با سیاستهای خود منجر به بسته شدن دست روسیه در انجام ماموریت های خود می شود، گفت: برای این منظور، بلوک (ناتو) مانند گذشته رو به گسترش بوده است اما اکنون به نظر می رسد آنها دلایل جدی تازه ای برای توجیه گسترش بلوک خود داشته و سرعت فرآیند استقرار تسلیحات متداول و استراتژیک خود را فراتر از مرزهای کشورهای عضو افزایش داده اند.

پوتین افزود: آنها به طور مدام در حال تحریک ما برای مواجهه (با ناتو) هستند. رئیس جمهوری روسیه این اقدامات تحریک آمیز ناتو را تلاشی برای مداخله در امور داخلی و همچنین ایجاد بی ثباتی در امور اجتماعی و سیاسی کشورش دانست.

وی همچنین با انتقاد از مواضع ناتو در اجلاس سال ۲۰۱۶ این پیمان که در ورشو، پایتخت لهستان برگزار شد گفت: روسیه برای اولین بار پس از ۱۹۸۹ به عنوان تهدید اصلی علیه امنیت پیمان ناتو معرفی شد.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات