تصمیم ترکیه برای توسعه همه جانبه صنعت گردشگری

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
تصمیم ترکیه برای توسعه همه جانبه صنعت گردشگری
نخست وزیر ترکیه از تصمیم کشورش برای توسعه همه جانبه صنعت گردشگری خبر داد و گفت که حملات تروریستی به این کشور نباید مانع از سفر به ترکیه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، بنعلی ایلدریم نخست وزیر ترکیه از تصمیم کشورش برای توسعه همه جانبه صنعت گردشگری در ترکیه خبر داد.

بر اساس این گزارش، ایلدریم امروز با سخنرانی در اجلاس گردشگری جهانی گفت که بخش گردشگری ترکیه به رشد سریع خود ادامه خواهد داد و برای ایجاد جاذبه های گردشگری در همه شهرهای این کشور تلاش خواهد کرد.

نخست وزیر ترکیه همچنین با ارائه آماری از تعداد گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند، گفت که در سال ۲۰۰۲ ترکیه تنها حضور ۱۳ میلیون گردشگر را تجربه کرد، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۴۰ میلیون نفر رسیده است.

وی گفت: درآمد گردشگری ترکیه از ۱۲ میلیارد دلار به ۳۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

ایلدریم افزود: مانند همه کشورهای جهان ما باید پیش بینی های لازم را داشته و در بخش گردشگری مشارکت کنیم.

نخست وزیر ترکیه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حملات تروریستی اخیر و تاثیر آن بر صنعت گردشگری ترکیه گفت که همه کشورها در معرض تروریسم هستند، اما این مسئله نباید مردم را از انجام مسافرت باز دارد.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات