آنکارا:نبرد الباب به پایان رسید

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
آنکارا:نبرد الباب به پایان رسید
رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه از پایان یافتن نبرد الباب در سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سوزجو، «حلوصی آکار» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه از پاکسازی مناطق الباب واقع در حلب سوریه خبر داد.

گفته می شود «آکار» پس از دیدار با «غانم بن شاهین الغانم» همتای قطری خود تصریح کرد که عملیات نیروهای ترکیه در الباب به پایان رسیده است.

«بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه پیشتر طی سخنانی بدون اشاره به حضور فاقد مجوز نظامیان این کشور در سوریه و نقض حاکمیت دمشق؛ اعلام کرده بود که نیروهای تحت حمایت کشورش (گروه موسوم به ارتش آزاد) بر بیشتر مناطق شهر راهبردی «الباب» واقع در سوریه تسلط دارند.

نخست وزیر ترکیه در جمع نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه در پارلمان این کشور بدون اشاره به حضور نظامیان ترکیه که بر خلاف موازین بین المللی و بدون کسب مجوز از حکومت قانونی سوریه از ۲۴ آگوست سال ۲۰۱۵ میلادی در قالب عملیات موسوم به «سپر فرات» در شمال سوریه به سر می برند، اعلام کرده بود: عمده بخش های «الباب» تحت کنترل قرار دارد. هدف ما این است که نگذاریم تروریست ها از مناطق تحت کنترل خود به سوی ترکیه معبری باز کنند.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات