دومین گروه از نمایندگان معارضان سوریه وارد آستانه شدند

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
دومین گروه از نمایندگان معارضان سوریه وارد آستانه شدند
سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان از ورود دومین گروه از معارضان سوریه به آستانه به منظور شرکت در نشست صلح سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «انور ژایناکوف» سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان روز پنج شنبه گفت: دومین گروه از نمایندگان معارضان مسلح دولت سوریه به منظور شرکت در مذاکرات صلح سوریه وارد آستانه شدند.

وی طی یک تماس تلفنی به تاس اعلام کرد: من خبر ورود دومین گروه از نمایندگان گروه های مسلح مخالف دولت سوریه که قرار بود امروز وارد آستانه شوند را تایید می کنم.

ژایناکوف در ادامه افزود: مابقی نمایندگان ترکیه نیز به آستانه آمده اند. تمامی گروه هایی که قرار بود در این نشست حضور داشته باشند، در محل حضور دارند.

بر اساس گفته های سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان، با حضور همگی نمایندگانی که قرار بود در مذاکرات بین المللی آستانه حضور بهم رسانند، این نشست به صورت جامع در روز پنج شنبه ادامه خواهد یافت.

لازم به ذکر است که در روز پانزدهم ژانویه (۲۷ بهمن) رایزنی های مقدماتی با تمرکز بر چگونگی اجرای آتش بس در سوریه و چشم انداز مذاکرات ژنو، که قرار است اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود، بین حاضران در مذاکرات صلح سوریه انجام گرفت.

گفتنی است که در کنار نمایندگان روسیه، ایران و ترکیه به عنوان پیشنهاد دهنده و مجری این مذاکرت، نمایندگانی از اردن، ایالات متحده آمریکا، سازمان ملل متحد، دولت و معارضان مسلح سوریه نیز در پایتخت قزاقستان حضور دارند.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات