پایتخت های اروپا و واشنگتن خواستار ازسرگیری گفتگوها با مسکو هستند

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
پایتخت های اروپا و واشنگتن خواستار ازسرگیری گفتگوها با مسکو هستند
وزیر خارجه روسیه امروز در سخنانی گفت: هم در پایتخت های کشورهای اروپائی و هم در آمریکا، این روزها درباره لزوم بازگشت اعتماد و آغاز مجدد گفتگوها با روسیه سخن های زیادی گفته می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز در اظهاراتی اعلام کرد که مسکو نیز همراه با نگرش های اخیر در اتحادیه اروپا و آمریکا به ازسرگیری گفتگوها با این کشور امیدوار است.

وزیر خارجه روسیه امروز در این باره گفت: هم در پایتخت های کشورهای اروپائی و هم در آمریکا در این ایام درباره لزوم بازگشت اعتماد و آغاز مجدد گفتگوها با روسیه سخن های زیادی گفته می شود.

«سرگئی لاوروف» در ادامه تصریح کرد: ما نیز چنین رویکردی داریم و امیدواریم که گام های عملی خوبی نیز در این راستا برداشته شود.

شایان ذکر است، غرب به سرکردگی آمریکا؛ روسیه را به تشدید درگیری ها در اوکراین و حمایت از استقلال‌ طلبان این کشور متهم کرده است؛ حال آنکه روسیه این اتهامات را رد می کند.

کشورهای غربی با طرح چنین ادعاهایی، از سال ۲۰۱۴ چندین دور تحریم‌ را به مسکو تحمیل کرده‌ اند. این در حالی است که گروه «نرماندی» در نشست ماه های گذشته خود درباره حل و فصل بحران در اوکراین و کمک های روسیه در این راستا ابراز خوش بینی کرده بود.

در همین راستا، سران گروه موسوم به نرماندی شامل کشورهای روسیه، فرانسه، اوکراین و آلمان در ماه های گذشته در برلین پایتخت آلمان گردهم آمده و درباره اجرایی کردن پیمان مینسک و پایان دادن به درگیری ها در شرق اوکراین به رایزنی پرداخته بودند.

گفتنی است، تاکنون اعضاء این گروه با هدف برقراری صلح میان گروه های درگیر در شرق اوکراین چندین نشست برگزار کرده اند. در ۱۱ فوریه سال ۲۰۱۵، این گروه (با حضور رهبران اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان) موفق شد توافق صلحی موسوم به «پیمان مینسک» را در شهر «مینسک» پایتخت بلاروس به امضاء برساند. این توافق، مجموعه گام هایی برای اتمام منازعات در مناطق بحرانی شرق اوکراین را در خود جای داده است. توافق مذکور، دربرگیرنده آتش بس، خارج کردن تسلیحات از مناطق درگیری، تبادل زندانیان و انجام اصلاحات قانون اساسی است.

در این میان، آمریکا روسیه را متهم به دامن زدن به بحران شرق اوکراین می کند حال آنکه روسیه این اتهام را رد کرده و همواره بر التزام خود به اصول توافق مینسک پافشاری می کند.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات