مسکو:کریمه متعلق به روسیه است و بازگردانده نمی شود

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
مسکو:کریمه متعلق به روسیه است و بازگردانده نمی شود
وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به بیانیه آمریکا در مورد کریمه گفت روسیه سرزمین های متعلق به خود را برنمی گرداند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، در پاسخ به بیانیه کاخ سفید در مورد «کریمه» گفت که مسکو سرزمین های متعلق به خودش را برنمی گرداند.

زاخارووا گفت: ما سرزمین های خودمان را به کسی نمی دهیم. کریمه جزو سرزمین های روسیه است.

پیش تر «شون اسپایسر»، سخنگوی کاخ سفید، گفته بود که ترامپ رئیس جمهور آمریکا، گفته است که روسیه باید برای خاتمه دادن به مسائل کریمه، این منطقه را به اوکراین برگرداند. وی همچنین یادآور شده بود که تحریم های واشنگتن علیه روسیه، بدون تغییر باقی خواهد ماند.

در سال ۲۰۱۴ منطقه کریمه با تلاش های دولت روسیه و برگزاری رفراندوم در کریمه به روسیه بازگشت. در نتیجه این رفراندوم ۹۶.۷۷% مردم جمهوری کریمه خواستار بازگشت این منطقه به روسیه شدند.

شایان ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، پیش از انتخابات در صحبت هایش گفته بود که اگر رئیس جمهور شود، منطقه کریمه را برای روسیه به رسمیت می شناسد و همچنین تحریم های روسیه را نیز لغو کند.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات