وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار ویدئویی اعلام کرد نیروهای این کشور یک قرارگاه نظامی ارمنستان را هدف قرار داده اند.

وزارت دفاع روسیه حمله جنگنده های روس یا سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت آمریکا در شمال سوریه را تکذیب کرد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که برگزاری دور بعدی مذاکرات ژنو در روز ۲۰ مارس جاری (۳۰ اسفند) ممکن است اما این امر به مذاکرات «آستانه» بستگی دارد.

یک فرمانده ارشد آمریکایی اعلام کرد که جنگنده‌ های روسیه به اشتباه نیروهای تحت حمایت آمریکا در سوریه را هدف قرار دادند؛ اما پس از اطلاع، حملات خود را متوقف کرده اند.

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که محاصره اقتصادی، اجتماعی و حمل‌ و نقل جمهوری های خودمختار دونتسک و لوهانسک توافق مینسک را نقض می کند.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که امیدواریم که دمشق، گفتگو با همسایگانش در منطقه را گسترش دهد و ما نیز از این مصالحه حمایت می کنیم.

وزیر خارجه انگلیس در سفر به اوکراین اعلام کرد: لندن در برابر تهاجم روسیه صددرصد از اوکراین حمایت خواهیم کرد.

«میخائیل هولینگ ورث» با اشاره به اینکه عربستان تنها منبع تروریسم فراملی است گفت: روابط روسیه و آمریکا در دوره ترامپ از وضعیت صلح سرد خارج خواهد شد.

سخنگوی کرملین گفت که روسیه صبورانه منتظر اقدام سیاسی آمریکا در خصوص مسکو است تا بتواند آینده روابط خود را با این کشور تنظیم کند.

آمریکا در راستای سیاست های ضد روسی خود اقدام به راه اندازی یک شبکه خبری تلویزیونی کرد.

نامزد ریاست سازمان اطلاعات ملی آمریکا به مجلس سنا اطمینان داد که همه اسناد لازم برای تحقیق پیرامون اتهام روسیه به دخالت در انتخابات آمریکا را در اختیار نمایندگان دولت قرار خواهد داد.

پارلمان اروپا از لغو موقت روادید برای شهروندان اوکراین به کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار داد.

وزیر خارجه روسیه وضعیت موصل در عراق بدتر از وضعیت حلب در سوریه است.

اعضای هیأت سوریه در دیدار با معاون وزیر خارجه روسیه بر رایزنی پیرامون مسأله مبارزه با تروریسم در مذاکرات ژنو توافق کردند.

معاون وزیر خارجه روسیه به واشنگتن به دلیل تصمیم این کشور برای ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین، هشدار داده و آنرا سبب وخیم تر شدن اوضاع در منطقه دانست.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که سطح روابط این کشور با آمریکا به پایین ترین میزان رسیده است.

معاون اول وزیر خارجه قزاقستان از امکان برگزاری نشست جدید درباره گفتگوهای صلح سوریه در «آستانه» پایتخت این کشور، خبر داد.

معاون وزیر خارجه روسیه از آماده سازی مقدمات برای دیدار روسای جمهور آمریکا و روسیه خبر داد.

رئیس جمهور پیشین آمریکا با دوری گزینی آشکار از سیاستهای دولت جدید آمریکا، رسانه ها را به عنوان «بخشی ضروری از حیات دموکراسی» مورد تمجید قرار داد.

روسای جمهور دو کشور تاجیکستان و روسیه ضمن دیدار با یکدیگر بر سر تامین امنیت مرزهای تاجیکستان با افغانستان به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.