رئیس  اداره سیاست داخلی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت که ادعاهای مطرح شده در مورد برنامه ریزی روسیه برای ترور نخست وزیر مونته نگرو جعلی است.

وزیر سابق امنیت داخلی آمریکا گفت که روسیه باید به آمریکا به عنوان یک قدرت جهانی احترام بگذارد.

یک روزنامه انگلیسی مدعی شد روسیه قصد داشت در روز انتخابات مونته نگرو در سال گذشته، نخست وزیر این کشور را ترور کند.

پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) از آغاز تحقیقات درباره حداقل ۳ پرونده مرتبط با نفوذ هکرهای روسیه در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

وزیر امورخارجه روسیه در حاشیه برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه مدعی است که مسکو قصد دارد با دخالت سایبری، به نامزدهای طرفدار روسیه برای ورود به کاخ ریاست جمهوری فرانسه کمک کند.

وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی خود در «کنفرانس امنیتی مونیخ» گفت که گسترش ناتو عامل بروز یک تنش بی سابقه در اروپا طی سی سال گذشته است.

رئیس جمهوری روسیه با صدور حکمی دستور داد تا از این پس کلیه مدارک قانونی شهروندان دو ایالت دونتسک و لوهانسک در روسیه به رسمیت شناخته شوند.

«گابریل» با اشاره به نشست وزرای خارجه کشورهای عضو گروه «نرماندی» در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، اعلام کرد: در تعامل نزدیک با آمریکا خواهیم بود؛ اما ساختار کنونی ۴ کشور عضو باید حفظ شود.

وزیر خارجه روسیه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد:برای برگزاری دیدار پوتین و ترامپ اتفاق نظر وجود دارد.

صدر اعظم آلمان از تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری با مسکو در مبارزه با تروریست های داعش و نیز رایزنی پیرامون حملات سایبری خبر داد.

لاوروف اعلام کرد که مسکو تا زمان اجرای کامل پیمان مینسک توسط اتحادیه اروپا، تحریم ها علیه این اتحادیه را لغو نمی کند.

وزیر دفاع فرانسه در کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد که ناتو برای مقابله با موشک های روسیه آمادگی دارد.

رئیس کمیته بین الملل دوما روسیه گفت: سیاستمداران اروپایی در خواب هستند و تهدید های اصلی را نمی بینند.

سخنگوی کرملین با اشاره به اینکه مدت زمان اندکی از شروع کار دولت ترامپ می گذرد هر گونه ارزیابی درباره روابط مسکو و واشنگتن را عجولانه توصیف کرد.

معاون اول کمیته بین الملل سنای روسیه معتقد است وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا با یکدیگر آشنا شده و شناخت نسبی از یکدیگر پیدا کرده اند.

معاون وزارت امور خارجه روسیه گفت که روسیه هنوز فردی را به عنوان سفیر روسیه در ترکیه مشخص نکرده است.

رئیس جمهور روسیه از فرمانداران مناطق مختلف روسیه که اخیرا استعفا داده اند تشکر کرد و گفت از تجربه آنان استفاده خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه روسیه نخستین دیدار با همتای آمریکایی خود را «سازنده» خواند و تأکید کرد که مسکو آماده همکاری با واشنگتن در تمامی حوزه هاست.

رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از آنچه وی اقدامات تحریک آمیز ناتو خواند، این پیمان نظامی را متهم به تحریک مسکو برای ایجاد مواجهه میان طرفین کرد.