رئیس جمهوری موقت کره جنوبی امروز با اشاره به اقدامات کره شمالی تایید کرد که این اقدامات نشان می دهد سئول باید به سرعت سامانه موشکی تاد را مستقر کند.

منابع دولتی کره جنوبی از گفتگوی تلفنی مشاور امنیتی رئیس جمهوری آمریکا با همتای کره جنوبی خود در ارتباط با گسترش همکاریهای دوجانبه خبر دادند.

وزیر فرهنگ کره جنوبی امروز شنبه پس از بازداشت از سوی پلیس این کشور از سمت خود استعفا کرد.

پیش بینی می شود که امروز شنبه علاوه بر واشنگتن دی سی، ۶۳۵ نقطه از جهان شاهد برپایی تظاهرات در اعتراض به رفتارهای نفاق آمیز و زن ستیزانه رئیس جمهوری جدید آمریکا باشد.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا پشت پا زدن به پیمان تجاری که ۱۲ کشور حاشیه اقیانوس آرام در آن سهیم هستند را نقطه آغاز استراتژی تجاری خود عنوان کرد.

آمریکا و دو متحد آسیایی آن، در یک بازه زمانی دو روزه، رزمایشی را با هدف دفع حملات موشکی پیونگ یانگ برگزار می کنند.

وزیر امور خارجه انگلیس قرار است در سفر به میانمار با اعضای کمیسیون استان مسلمان نشین «راخین» و رهبران دیگر قومیت ها دیدار کند.

نخست وزیر ژاپن می گوید که اتحاد توکیو و واشنگتن، زیربنای سیاست امنیتی ژاپن است و او برای تحکیم آن در اولین فرصت به دیدار رئیس جمهوری جدید آمریکا می رود.

یکی از عوامل مهم در پدید آمدن کشتار مسلمانان میانمار، ضعف دولت مرکزی در برابر راست گرایان افراطی بودایی و البته عملکرد کاملا منفعلانه سازمان همکاری اسلامی است.

راننده یک دستگاه خودروی سواری با حمله به عابران پیاده در «ملبورن» استرالیا، سه نفر را کشت و ۲۰ نفر دیگر را نیز مجروح کرد.

سناتور «جان مک کین» گفت که چین باید فعالیت تلافی جویانه خود علیه استقرار سامانه ضد موشکی «تاد» در شبه جزیره کره را متوقف نماید.

رئیس جمهوری فیلیپین در دومین سفر خود به پکن، دیدار دوجانبه ای را نیز با همتای چینی خود خواهد داشت.

پکن از دولت واشنگتن خواست تا به تایوان اجازه اعزام هیأتی را که قصد حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید آمریکا را دارد، ندهد.

وزارت خارجه چین از آمادگی کشورش برای سرعت بخشیدن به روابط و همکاریهای دوجانبه با روسیه خبر داد.

رئیس جمهوری چین در واکنش به تنش های به وجود آمده میان پکن و واشنگتن عنوان داشت که جهان نیازمند آن است که آمریکا و چین روابط باثباتی داشته باشند.

منابع خبری پکن از گفتگوی تلفنی معاون نخست وزیر چین با وزیر خزانه داری آمریکا درباره روابط اقتصادی خبر دادند.

گروه جستجو برای کشف بقایای هواپیمای مسافربری MH۳۷۰ در خطوط هوایی مالزی، طی یک رایانامه خطاب به خانواده های این سانحه هوایی، از بی نتیجه بودن و پایان عملیات اکتشاف خبر داد.

وزارت دفاع کره جنوبی از امکان تاخیر در امضای قرارداد استقرار سامانه موشکی تاد در این کشور خبر داد.

دو روزنامه چینی در شماره های امروز دوشنبه خود با اشاره به سیاست های رئیس جمهوری منتخب آمریکا در قبال پکن، در مورد به سر آمدن صبر چین به ترامپ هشدار دادند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مصاحبه با دو روزنامه از ناکارآمدی ناتو، اشتباه صدر اعظم آلمان، توافق با روسیه، تجارت با چین، مزایای برگزیت و اوضاع خاورمیانه، سخن گفت.