امروز دوشنبه شکایتی رسمی علیه رئیس جمهوری جدید آمریکا در خصوص پرداخت های خارجی مطرح می شود.

رئیس دفتر ترامپ می گوید با چنگ و دندان به مقابله با رسانه هایی می رویم که سعی می کنند رئیس جمهوری جدید آمریکا را نامشروع جلوه دهند.

حمله مسلحانه با انگیزه دستبرد به یک مغازه جواهر فروشی در شهر «رولینگ اوکز» تگزاس، به قیمت جان یک نفر و مجروح شدن تعدادی دیگر، تمام شد.

دو رهبر برجسته جمهوریخواهان آمریکا با صدور بیانیه ای از نامزدی گزینه پیشنهادی ترامپ برای تصدی وزارت خارجه آمریکا دفاع کردند.

رهبر کاتولیک های جهان قضاوت درباره رئیس جمهوری جدید آمریکا را به آینده واگذار کرد، حال آنکه با طعنه به شعار «من می توانم» ترامپ، درباره رشد عوام فریبی در اروپا و آمریکا هشدار داد.

رئیس جمهوری جدید آمریکا می گوید رسانه ها در انعکاس خبر حضور مردم در مراسم تحلیف وی، به عمد کوچک نمایی کرده و شمار جمعیت را کمتر از مقدار واقعی، اعلام کردند.

تاکید بر اهمیت منافع مشترک و عمق روابط تجاری دو جانبه از محورهای گفتگوی تلفنی نخست وزیر کانادا و رئیس جمهوری جدید آمریکا، عنوان می شود.

تماس روسای جمهور مکزیک و آمریکا پیرامون مسائل دو جانبه، با تعیین وقت ملاقات برای دیدار پنیا نیتو با ترامپ خاتمه یافت.

دیدار رئیس جمهور جدید آمریکا از مقر اصلی آژانس اطلاعات مرکزی این کشور در حالی صورت گرفت که وی طی ماههای گذشته به کرات این سازمان اطلاعاتی را هدف انتقادات شدید خود قرار داده بود.

سخنگوی کاخ سفید از بازدید رئیس جمهوری جدید آمریکا از سازمان سیا در روز شنبه خبر داد.

زنان آمریکایی با به راه انداختن تظاهراتی در شهر واشنگتن که با سمبل رنگ سفید در این شهر انجام می شود، نسبت به اهانت های ترامپ به مسلمانان، مکزیکی ها و زنان این کشور به شدت اعتراض کردند.

دولت جدید آمریکا در بیانیه ای که بر روی سایت کاخ سفید منتشر شد اولویت نخست سیاست خارجی «دونالد ترامپ» را شکست گروه های تروریستی افراطی اعلام کرد.

پلیس آمریکا از بازداشت دست کم ۲۱۷ نفر در جریان خشونت های شب گذشته و در جریان مراسم تحلیف ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

«دونالد ترامپ» در نخستین اقدام رسمی خود در سمت رئیس جمهور آمریکا خواهان تعیین روزی به عنوان «روز ملی میهن پرستی» در این کشور شد.

مجلس سنای آمریکا به «جان کلی» برای وزارت امنیت داخلی رأی موافق دادند.

مجلس سنای آمریکا روز جمعه جیمز ماتیس را به عنوان وزیر دفاع جدید آمریکا تایید کرد.

طی درگیریهایی که پس از برگزاری مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» میان نیروهای پلیس و معترضان در شهر واشنگتن دی. سی روی داد، دو افسر پلیس مجروح و ۹۵ تن از معترضان بازداشت شدند.

«باراک اوباما» در سخنرانی کوتاه خود پس از مراسم تحلیف «دونالد ترامپ»، ضمن تشکر از حامیانش از دستاوردهای سیاسی دوران ریاست جمهوری خود به نیکی یاد کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا تا دقایقی دیگر با حضور در صحن کنگره فدرال به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد می کند.

پایتخت آمریکا همزمان با آغاز روز تحلیف ترامپ، شاهد تجمعات اعتراض آمیز در گوشه و کنار شهر است حال آنکه احتمال درگیری مخالفین و موافقین نیز وجود دارد.