دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی گفت: سوگواره فاطمی ضریح بی‌نشان ویژه دختران اعضای انجمن اسلامی مدارس، در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اصفهان - معاون برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت:هم اکنون در مقابل تحولات با یک نظام بسیار قدیمی در آموزش و پرورش مواجه هستیم که باعث می شود دانش آموزان با مفاهیم جدید آشنا نشوند.

اصفهان– معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی مدرسه‌محوری در دستور کار است، گفت:در سطح کشور بیش از ۹۵ هزار مدرسه وجود دارد که باید اهداف تعلیم و تربیت در جامعه را تامین کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: معوقات نیروهای حق التدریس تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۹ شهر تهران، با اشاره به وجود مدارس دو نوبته در جنوب پایتخت، بر ضرورت افزایش فضاهای آموزشی جدید تاکید کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشازه به اهمیت صدا و سیما در الگوسازی، گفت: تربیت تنها در چارچوب مدرسه محقق نمی شود و رفتار جامعه و مسئولان در این زمینه مهم است.

مدیرکل هنری و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، از برگزاری همایش آماده باش نوروزی همیاران پلیس خبر داد و گفت: ۹ میلیون دانش آموز همیار پلیس هستند.

رئیس اداره آموزش‌های کوتاه‌ مدت وزارت آموزش و پرورش گفت: از ابتدای سال جاری ۵۲۰ ساعت دوره ضمن‌خدمت الکترونیکی در سال ۹۵ برای فرهنگیان اجرا شده است.

وزیر آموزش و پروش گفت: عده ای اتفاقات بانک سرمایه را به صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت می دهند؛ لازم است میان صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه تفکیک قائل شویم.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: از ابتدای تاسیس موسسه تاکنون بیش از ١٦٣٥ میلیارد تومان در قالب خدمات رفاهی و تسهیلات مالی و اعتباری هزینه شده است.

شهر تهران، با کمبود فضای آموزشی مواجه است. این موضوع، خیرین مدرسه ساز را بر آن داشته که با شناسایی مناطق محروم و نیازمند فضای آموزشی، نسبت به ساخت مدرسه در این قبیل نقاط اقدام کنند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جزئیات بیمه حوادث دانش آموزی را تشریح کرد.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیاست مدرسه محوری از افزایش احتمالی نیرو و ساعات پرورشی در سال آینده خبر داد.

پنجمین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران به عنوان یکی از گرایش‌های مسابقات دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی موسسه تبیان، در روزهای ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تنها ۳۰ درصد از بودجه سال ۹۵ تخصیص یافته است، گفت: تعداد ۳۱۶ هزار و ۷۲۹ کلاس درس نیاز به استانداردسازی گرمایشی دارند.

اهواز - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۱۲ هزار و ۱۶۰ پرونده در هسته گزینش آموزش و پرورش در حال بررسی است.

درنشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، آخرین هماهنگی‌ها درباره دستور کار مذاکرات حج انجام شد.

زنگ ورزش مدارس شهر تهران فردا چهارشنبه ۴ اسفندماه تعطیل است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: رزرو اینترنتی ۲۵ درصد از فضاهای آموزش و پرورش برای اسکان نوروزی فرهنگیان از پنجم تا بیست و دوم اسفند ۹۵ انجام می شود.

معاون تربیت بدنی وسلامت وزیرآموزش وپرورش گفت: درس تربیت‌بدنی در دوره ابتدایی ۹۹ دقیقه و در دوره متوسطه ۹۰ دقیقه می‌باشد که نزدیک به استاندارد جهانی است.