رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت: حداقل دستمزد باید با خط فقر برابر باشد، براساس برآوردها دستمزد کارگران تنها ۷ تا ۱۲ درصد از هزینه های تولید را به خود اختصاص داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیداریم در سال ۹۶ یک میلیون شغل ایجاد شود اما ایجاد ۷۰۰ هزار شغلی قطعی است.

همزمان با ورود به آخرین ماه سال، کارگروه تخصصی مزد جلسات پایانی خود را طی می کند و فعالیت نخستین جلسه شورای عالی کار با دستورکار مزد روز سه شنبه برگزار می شود.

عضو کارگری شورای عالی کار از توافق شرکای اجتماعی برای تعیین فرمول هزینه سبد معیشت کارگران خبرداد و گفت:انتظار می رود طی دو جلسه آینده کارگروه مزد، درباره جزئیات اقلام و سبد معیشت توافق شود.

آبادان – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نبود صنایع پائین دستی مرتبط با صنایع بزرگ در استان خوزستان به عنوان مهمترین نارسایی در بخش ایجاد زمینه های اشتغال بیشتر در این استان نام برد.

نشست مشترک نمایندگان اتاق تعاون ایران و فعالان این بخش با هدف بررسی فرصت های سرمایه گذاری تعاون در ۵ کشور بررسی و برنامه های این رکن اقتصادی در حوزه بین الملل برای سال ۹۶ اعلام شد.

رواج قراردادهای موقت کار تا حدی جدی شده که رئیس جمهور از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا گزارشی در این زمینه به دولت ارائه کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بعد از برجام و افزایش تعاملات بین المللی اتفاقات بسیار زیادی در حوزه سرمایه گذاری ها رخ داد که به تدریج این برنامه ها اعلام می‌شود.

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بروزرسانی صورت‌های مالی صندوق‌های بازنشستگی گفت: این صندوق‌ها هیچ چیز برای پنهان کردن ندارند.

سامانه هوش تجاری برای کنترل سرمایه در گردش بنگاههای وابسته به شستا در حاشیه اختتامیه نمایشگاه صندوق های بازنشستگی رونمایی شد.

مدیر کل رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز توزیع سبد حمایت غذایی خبر داد و اقلام و فروشگاه‌های طرف قرارداد برای دریافت این سبد را اعلام کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه گزارش بار مالی تحمیل شده به این صندوق تا دو ماه آینده خبرداد و گفت: ۲۸ تصمیم گرفته شده در ۴ دهه اخیر به صندوق های بازنشستگی ضربه زد.

وزیر کار گفت: گزارش عوامل ناامنی شغلی را به رئیس جمهور ارایه خواهیم کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: طی سال‌های گذشته، رشدی در میزان اشتغال نداشتیم؛ اما اکنون رشد اشتغال به ٧٠٠ هزار نفر در سال رسیده است.

معاون وزیر کار گفت: فساد گسترده در اقتصاد ایران را نمی توان انکار کرد اما صورت های صندوق های بازنشستگی شفاف است و فقط ٣٠ درصد صندوق ها بورسی نیستند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به کسری اعتبار اکثر سازمانها برای پرداخت عیدی و حقوق بازنشستگان، از تامین اعتبار و پرداخت آن در آینده ای نزدیک خبر داد.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی مرکز رشد کارآفرینان اجتماعی خبرداد و گفت: صاحبان ایده درحوزه رفاه اجتماعی تا ۳۰ بهمن فرصت دارند تا ایده خود را ثبت کنند.

مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی وضعیت اشتغال در لایحه بودجه ۹۶ اعلام کرد:حل مسئله بیکاری نیازمند دیدگاه منطقه‌ای در برنامه ریزی است که در حال حاضر جایگاه چندانی در نظام بودجه ریزی کشور ندارد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از اجرای طرح رتبه بندی شرکت‌های تعاونی از ۱۵ اسفند خبرداد و گفت: در فاز نخست اجرای طرح، ۵۰۰ شرکت تعاونی رتبه بندی می‌شوند.

قم - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مسئولان نظام نباید از استغفار کردن هراسی داشته باشند، گفت: برخی از منتقدان دولت خود را دلسوزتر از رهبری جلوه می‌دهند.