معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو گفت: هم اکنون ۲۳ طرح بزرگ تصفیه خانه ای از جانب بخش خصوصی درحال احداث است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نفت را موظف به استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های بخش خصوصی در میادین مشترک کردند.

اهواز ـ استاندار خوزستان گفت: مشکل آب و فاضلاب خوزستان نیازی به توضیح ندارد و الزام اجرای آن نیز کاملا مشهود و به عنوان یک درد مزمن و کهنه شده است.

اهواز - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: پنج شهر خوزستان شامل آبادان، خرمشهر، شادگان، ماهشهر و بندرامام از فاینانس خارجی برای توسعه آب و فاضلاب بهره مند هستند.

اهواز - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: کمتر استانی به اندازه خوزستان تجهیزات و تأسیسات فرسوده دارد. در زمان جنگ به دلیل بهره برداری و نگهداری غلط کیفیت آنها تحت تأثیر قرار می گرفت.

مدیرعامل شرکت متن با رد شکایت شرکت سی. ان. پی. سی چین از شرکت ملی نفت، از دریافت پیشنهاد شرکت‌های توتال و اینپکس برای توسعه میدان نفتی آزادگان خبر داد.

اهواز - معاون رئیس جمهور گفت:با پیگیری های صورت گرفته وزیر نیرو برای تأمین آب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی خوزستان مشکلی نداریم و این کار امکان پذیر است.

اهواز - معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: به رغم وفور آب کیفیت و میزان آن در حدی نیست که درخور شأن مردم باشد.

در پی بارش‌های مناسب بهمن و اسفندماه جاری در بیشتر استان‌های کشور، بارش‌ها در ۱۴ استان بهبود یافته و ۱۷ استان همچنان منفی است.

کرمانشاه- مدیرعامل توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه میزان مصرف برق در بخش‌های کشاورزی و صنعتی نشان دهنده تولیدی بودن استان است، گفت: این میزان در استان ما کمتر از معدل کشوری است.

وزیر نفت از آغاز فرآیند مناقصه توسعه میدان فوق عظیم نفتی آزادگان خبرداد.

نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو) در ایران ضمن ارائه تحلیلی از وضعیت بحرانی آب در کشور، از برنامه‌های این سازمان برای مدیریت این شرایط خبر داد.

وزیر نفت با بیان اینکه مناقصه توسعه آزادگان محدود برگزاری می شود، از پیشنهاد جدید مرسک دانمارک برای توسعه یک میدان نفتی ایران خبر داد.

مدیرعامل شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران با اشاره به تکمیل پروژه ایرانی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی،گفت: تولیدات این پروژه تاکنون یک میلیارد و ۸۵۹ میلیون دلار برای اقتصاد ملی ارزش آفرینی داشت.

بوشهر - مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیر عامل و مدیریت بحران سازمان منطقه ویژه پارس گفت: بر اثر آتش‌سوزی در پتروشیمی مروارید عسلویه شش نفر مصدوم شدند.

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام انصراف باسف آلمان از حضور و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی را تکذیب کرد و گفت: مذاکرات با توتال فرانسه ادامه دارد.

مدیرعامل آبفای کشور از آمادگی وزارت نیرو برای همکاری و مشارکت با شرکت‌های آلمانی به ویژه در حوزه انتقال دانش و تکنولوژی توسعه شبکه آب و فاضلاب کشور خبر داد.

قزوین- مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: نشت و انفجار در ایستگاه تقلیل فشار گاز در قزوین یک کشته و ۲ مصدوم برجای گذاشت.

رئیس مرکز مطالعات کشاورزی و آب اتاق ایران گفت: موافقت‌نامه ای بین وزارت نیرو و اتاق بازرگانی ایران به امضا رسیده است که براساس آن مدیریت منابع آب به صورت تدریجی به بخش خصوصی واگذار می شود.

معاون وزیر نفت با اشاره برنامه توسعه صنایع پتروشیمی با اولویت سواحل و جزایر ایرانی در خلیج فارس گفت: سرمایه‌گذاری‌ و توسعه پتروشیمی در مناطق آزاد مشمول معافیت مالیاتی ۱۰ تا ۲۰ ساله خواهد شد.