نیازی به واردات سیب زمینی هندی نداریم/تولید۵.۲میلیون تن سیب زمینی

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
نیازی به واردات سیب زمینی هندی نداریم/تولید۵.۲میلیون تن سیب زمینی
معاون وزیر جهاد کشاورزی مباحث مطرح شده مبنی بر واردات سیب زمینی به کشور را تکذیب کرد و گفت: حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزارتن سیب زمینی در کشور تولید می‌شود.

عباس کشاورز در گفتگو با مهر در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر واردات سیب زمینی از هندوستان، اظهارداشت: چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی با بیان اینکه سیب زمینی به میزان فراوان در کشور موجود است، تصریح کرد: حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزارتن سیب زمینی در کشور تولید می‌شود و ۵ یا ۱۰ هزارتن از این محصول عددی نیست که ما بخواهیم وارد کنیم ضمن اینکه هیچ نیازی هم به واردات آن نداریم.

به گزارش مهر، طی روزهای گذشته برخی منابع هندی مدعی شده بودند: حدود ۸ هزار تُن سیب زمینی از ایالت پنجاب هند به ایران و روسیه صادر خواهد شد؛ ما سفارش‌هایی برای صادرات ۲۸۰۰ تُن سیب‌زمینی به روسیه و ۵ هزار تُن به ایران داریم.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات