معاون وزیر جهاد کشاورزی مباحث مطرح شده مبنی بر واردات سیب زمینی به کشور را تکذیب کرد و گفت: حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزارتن سیب زمینی در کشور تولید می‌شود.

نزدیک به ۵ میلیون تن سیب زمینی سالانه در کشور تولید می شود که نه تنها نیاز داخلی را به طور کامل تامین می کند بلکه صادرات مازاد تولید این محصول به سایر کشورها، میلیون ها دلار درآمد ارزی برای کشور به همراه دارد.

زیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش صادرات در بخش صنعت در سال آینده خبر داد.

در همایشی که با حضور تجار و سرمایه گذاران ایران و قزاق درآلماتی برگزار شد راه های توسعه سرمایه گذاری اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

شرکت انگلیسی هلندی رویال داچ شل هم از طرح ماسه نفتی در کانادا کنار کشید.

مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه ارتقا ایمنی و ارائه خدمات مناسب به مسافران، سرفصل فعالیت بخش ریلی است گفت: اولویت اصلی شرکتهای مسافری ریلی رعایت ضوابط و قوانین ایمنی است.

تردد در محورهای مواصلاتی کشور طی شبانه روز گذشته نسبت به روز قبل ۸.۶ درصد افزایش یافت.

وزیر صنعت ؛ معدن و تجارت گفت : رشد ۸ درصدی سالانه در برنامه ششم با اقتصاد مقاومتی و رشد بهره وری امکان پذیر است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو گفت: هم اکنون ۲۳ طرح بزرگ تصفیه خانه ای از جانب بخش خصوصی درحال احداث است.

مرکز امار ایران نرخ تورم مناطق روستایی در دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه امسال را ۷.۱ درصد اعلام کرد.

انتقاد طیب نیا از مقاومت در برابر خصوصی سازی، خریداری برنج و کره برای تنظیم بازار، توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید و ارائه صورتحساب سهام عدالت از هفته آینده از مهمترین اخبار این هفته بودند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، صرافی های منتخب امروز چهارشنبه را با نرخ ۳۷۶۳ تومانی برای اسکناس دلار به پایان رساندند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخ به دو سوال یکی از نمایندگان، به مجلس فراخوانده شد.

مدیرعامل فرابورس گفت: شرکت‌هایی که صورت‌های مالی خود را با الزامات دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده سازمان بورس، از طریق کدال منتشر نکرده‌اند، تنزل جایگاه می یابند.

معاون وزیر اقتصاد گفت:‌ بعد از تحریم، لازم است تا بانک‌ها توجه ویژه‌ای را به شعب خارج از کشور خود داشته باشند و همچنین نیازهای این شعب را در حوزه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فراهم کنند.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: سیاست گذاری پولی تلاش داشته با اصلاح رابطه بانک و بنگاه، یک جریان مستمر نقدینگی برای بخش تولید ایجاد کند.

دولت مکلف شد ضمن کاهش اختلاف حقوق شاغلان، مستمری بگیران و بازنشستگان به حداکثر ۱۵ درصد از سال آینده، نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان با حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان اقدام کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ۱۰ برنامه ششم توسعه به صندوق توسعه ملی اجازه دادند به طرح های تولیدی که با مشارکت سازمانهای توسعه ای انجام می شود تسهیلات ارزی پرداخت کند.

مدیرعامل بورس کالا با بیان اینکه نمایشگاه بورس، فضای تعامل باز بازار سرمایه با ذی نفعان است، گفت: آخرین رویدادهای نهادهای مالی اطلاع رسانی می شود.

نقش ۲ نفر از کارمندان حراست بانک پاسارگاد در سرقت اتومبیل پول رسان بانک از سوی مسئولان این بانک تکذیب شد.