در مراسم رونمایی از کتاب «بازارسازی فرهنگی» پراکندگی کاراکترهای پرطرفدار بچه‌ها در کشورهای مختلف دنیا مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر ارشاد با اشاره به تاکید دولت برای حل مشکل کسب و کارهای فضای مجازی گفت: ۶ وزیر برای حل مشکل بازی کلش آو کلنز وقت گذاشتند.

قبادی در مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی جشنواره مد و لباس فجر گغت: بهتر است جامعه دانشگاهی، مد و لباس شایسته ایران اسلامی را پیشنهاد کند.

لاله افتخاری گفت: علمای ما مخالف استفاده از مد نبوده‌ و تنها استفاده کورکورانه از مد غربی را نکوهیده‌اند.

بازی «مدا» با رویکرد ترویج مدهای ایرانی اسلامی منتشر شد.

معاون صنایع‌دستی یزد گفت: خانه حیرانی با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی به مرکز نساجی استان تبدیل شد و حیرانی‌های آن، پس از چند ماه بلاتکلیفی پایان یافت.

سمینار یک روزه «نقش طراحی در خلق پروژه: از مفهوم تا اجرا» در موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شود.

کرمانشاه- مدیرکل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، پیشگیری از تهدیدات فضای مجازی و استعمار فرهنگی از این طریق را از اهداف راه‌اندازی سایت تخصصی کودک و نوجوان کانون پرورش فکری برشمرد.

قبادی با اشاره به این که ایران می تواند در حوزه لباس حلال پیشرو باشد گفت: هدف از تنظیم سند لباس حلال، رسیدن به یک ادبیات مشترک در میان کشورهای مسلمان است.

دبیر کارگروه مد و لبس کشور در حاشیه بازدید از روند آماده سازی سالن نمایشگاه تالار وحدت گفت: هویت بخشی به لباس کاربردی مورد استفاده مردم، اولویت نخست جشنواره فجر در این دوره است.

ارشدی ابیانه گفت: جشنواره لباس ا فجر باید تلاش کند تا در ارائه الگوهای کاربردی به جامعه تمرکز بیشتری داشته باشد.

در پنجمین روز از جشنواره بین المللی مد ولباس فجر نشست تخصصی «بررسی پوشش زنان ومردان معاصر» با حضور سهیلا جامی در برج آزادی برگزار شد.

سیف اللهی گفت: خاص پردازی ، حرکتی مثبت است که باعث ایجاد زمینه و جاذبه ی جدید برای هنرمندان و صنعتگران هنرهای سنتی، جهت گشودن بازاری نو برای برون رفت از رکود فعلی می شود.

سنندج - بررسی وضعیت فرهنگ استان کردستان در عمر دولت تدبیر و امید نشان می دهد که نه تنها اقدام زیرساختی در این بخش صورت نگرفته است که بی ثباتی مدیریتی نیز خود چالشی جدی در حوزه شده است.

شهردار ماکلوان از راه اندازی بازارچه صنایع دسای در این شهر خبر داد و افزود: هدف ما این است که عروسک های بومی ماسوله را حفظ و به مردم شهرهای دیگر به عنوان سوغات اصلی این منطقه معرفی کنیم.

نمایشگاه آثار هنر سوزن دوزی مرضیه دیزنگیان هنرمند پیشکسوت به حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی در ساختمان شماره ۱ سازمان میراث فرهنگی پذیرای علاقه مندان است.

قبادی در افتتاحیه بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر از تدوین سند اولیه لباس حلال خبر داد و افزود: این سند براساس مبانی فقهی شیعه تنظیم شده است.

خوشرو گفت: مد یک صنعت جهانی است و توجه به آن، هم به رشد و معرفی فرهنگی و هم به رونق اقتصادی کمک می‌کند و ما باید لباس «حلال» را به یک برند جهانی تبدیل کنیم.

در نشست خبری مبانی واصول پارچه عنوان شد: اگر نام ما طراح است باید ایده داشته باشیم و نوآور باشیم.

ابوالقاسم شیرازی گفت: اکثر محصولات فاخر تولید شده توسط تولیدکنندگان ایرانی برگرفته از طرح‌هایی است که در جشنواره فجر برگزیده می شوند.