نمایشگاه حکاکی روی چرم با آثار هنرمند جوان شهین نظری به حمایت دفتر معاونت صنایع دستی در ساختمان شماره ۱ سازمان میراث فرهنگی، پذیرای علاقه مندان است.

نمایشگاه اسباب‌بازی در حالی به کار خود پایان داد که شرکت‌کنندگان در آن به نقش مهم تبلیغات در معرفی تولیدات ملی اشاره داشتند و معتقد بودند: نمایشگاه‌ها به درستی اطلاع رسانی و تبلیغ نمی‌شود.

گزارش فروش ماهانه بازی‌ها در ایالات متحده منتشر و همراه این گزارش پرفروش‌ترین بازی‌های کل سال گذشته نیز معرفی شده است.

نشست «نشانه شناسی کتیبه های ظروف سفالین دوره اسلامی_ باستانی» از سوی معاونت صنایع دستی برگزار خواهد شد.

نائب رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب با پاسداشت رشادت های آتش نشان های غیور از مردم همنوع دوست ایران خواست با خرید پوشاک ایرانی در شب عید به یاری همکاران پلاسکو بیایند.

نینتندو اعلام کرد که بازی «سوپر ماریو بدو» (Super Mario Run) بالاخره در ماه مارس برای کاربران اندروید منتشر می‌شود.

پیکتوگرام‌های ESRA نشان‌های تازه‌ای هستند که الصاق آن‌ها بر محصولات عرضه شده در بازار بازی‌های رایانه‌ای الزامی شده و برمبنای آن می‌توان با دقت بالاتر بازی مطلوب را انتخاب کرد.

علی اکبر صارمی، معمار برجسته ایرانی و عضو هیئت امنای انجمن مفاخر معماری، درگذشت.

عروسک، لوازم‌التحریر و لوازم جانبی «فلیکس» در حالی در دست تولید است که به زودی کاراکتر ایرانی «نیلی» مشابه شخصیت داستانی این خرگوش جهانگرد، خلق و وارد بازار کتاب می‌شود.

تعدادی از عروسک‌های بومی و آیینی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پنجمین نمایشگاه مد و لباس ایرانی، اسلامی تسنیم به نمایش گذاشته شد.

«بازی» یک فرصت است؛ سریع‌ترین و پربهره‌ترین ابزار «فرهنگ‌سازی» در دنیای مدرن که هر آنقدر دیگران به آن پرداخته و سودش را برده‌اند ما از آن غافل مانده‌ایم.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تلاش است تا آسیب‌های ناشی از محصولات غیرمجاز را به والدین و مسئولان آموزشی منتقل کند.

دومین نشست توسعه صنایع دستی اردستان و زواره با حضور معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور برگزار و به ضرورت تشکیل پایگاه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی درزواره اشاره شد.

دبیر نظارت بر اسباب‌بازی به ارائه تولیدات داخلی در ۴۱ غرفه از نمایشگاه اسباب‌بازی اشاره و بیان کرد: این نمایشگاه فرصتی برای جلوگیری از قاچاق است که ما امکان مبارزه با آن را نداریم.

دبیر انجمن طراحان لباس معتقد است برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس در جشنواره مد و لباس فجر که قرار است امسال به شکل گروهی برگزار شود، می تواند زمینه شناسایی طراحان لباس را فراهم کند.

یک فعال گردشگری ساخت عروسک های بومی را راهی برای اشتغالزایی زنان دانست و گفت:ما تنها نمی توانیم به مسایل اقتصادی توجه کنیم و حفظ فرهنگ و ارزش های بومی هر منطقه را نادیده بگیریم.

مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور از برگزاری مراسم بزرگداشت برای فروشندگان، صادرکنندگان و سایت های برتر تجارت الکترونیک صنایع دستی خبر داد.

معاون صنایع دستی یزد گفت: ما در حال آماده‌سازی پرونده یزد برای ثبت در فهرست شهرهای جهانی هستیم و اگر خانه حیرانی به قطب نساجی تبدیل شود، مسیر برای این ثبت جهانی هموارتر می‌شود.

نخستین شماره از فصلنامه «گردایه» با رویکرد رصد و پویش وضعیت صنعت گیم در جهان منتشر شد.

نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی دومین جایزه کالاهای فرهنگی با حضور اساتید، مسئولان و فعالان حوزه کالاهای فرهنگی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.