نخستین نمایشگاه «عیدانه» صنایع دستی که با استقبال علاقه‌مندان روبه‌رو شده، به ارائه آثاری پرداخته‌است که از حالت تزئینی خارج شده و بیشتر جنبه کاربردی پیدا کرده‌اند.

حمید قبادی از راه‌اندازی جشنواره‌ای مستقل برای لباس‌های کودک و نوجوان خبر داد و افزود: ما باید ظرفیت‌های موجود در این بخش را شناسایی و معرفی کنیم.

کرمانشاه- معاون اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، ازمعرفی برترین های نخستین«همایش ملی کارآفرینی و بازاریابی فروش صنایع دستی» در کرمانشاه خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری از نمایشگاه صنایع‌دستی بازدید کرد و از مهیا بودن بسترهای توسعه تجارت الکترونیک صنایع دستی در ایران خبر داد.

نوراله زاده در بازدید از بیست‌و هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از حمایت این صندوق از صنایع دستی به عنوان یکی از مزیت‌های اقتصاد ایران خبر داد.

بهمن نامورمطلق گفت: دانشگاه ها مکانی برای خلاقیت و زایش و فرصت بسیار مناسبی برای طرح ونگرش نو و الگو ساز است.

زهرا احمدی‌پور در حاشیه نمایشگاه ملی صنایع دستی با اشاره به تنوع فرهنگی که در کشور وجود دارد گفت: این تفاوت‌ها، خلق محصولات متنوع را به همراه دارد و ما پی ایجاد بازارچه های صنایع دستی هستیم.

پنج شنبه، ۲۸ بهمن ماه، بیست و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی و نخستین نمایشگاه بزرگ عیدانه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

دفتر شورای منطقه‌ای صنایع دستی غرب آسیا در ایران با حضور رئیس اتحادیه صنایع‌دستی در آسیا و اقیانوسیه، معاون صنایع‌دستی و جمعی از هنرمندان در عمارت کوشک افتتاح می‌شود.

آیین اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران که قرار بود ۵ اسفند ماه برگزار شود، با تأخیر در روز ۲۱ اسفند ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد.

هیات داوران بخش تصویرگری کمیته فرهنگی هنری ششمین جشنواره مد و لباس فجر، ۲۷ اثر برای حضور در بخش گالری جشنواره را برگزید.

دومین سری از نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی براساس پویانمایی «شاهزاده روم» به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری تولید شده تا در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.

مجموعه برنامه­ های روایت ­های معمارانه با هدف تجلیل از پیشکسوتان و مفاخر حوزه معماری و شهرسازی ایران برگزار و به بزرگداشت محمدرضا جودت پرداخته می شود.

نشست تخصصی برند سازی در صنایع دستی دکترای جامعه شناسی و جمعی از فرهیختگان، هنرمندان وهنردوستان درسالن جلسات معاونت صنایع دستی برگزار و از شناسایی ۸۰۰ برند صنایع دستی خبر داده شد.

نخستین جشنواره صنایع دستی فجر در جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و در این جلسه مطرح شد که صنایع دستی صدا ندارد و لازم است که صدا و سیما به این مقوله توجه کند.

معاون صنایع دستی کشور با اشاره به نمایشگاه ملی «عیدانه» گفت: ما یک چهارم اعتبار خود را به تبلیغات اختصاص داده و برآنیم تا بازاریابی و تبلیغ را جایگزین کمک مستقیم به هنرمندان کنیم.

یک استاد محیط زیست گفت: برگزاری نمایشگاهی به وسعت نمایشگاه ملی صنایع دستی در کشور خدمت بزرگی برای شناختن فرهنگ و شناختن وسعت ایران و وسعت صنایع دستی آن است.

دبیر اجرایی بخش علمی و دانشگاهی ششمین جشنواره مد و لباس فجر، از حضور ۱۳ دانشگاه و ۷ آموزشگاه فنی حرفه ای در ششمین دوره این رویداد هنری خبر داد.

بیست و هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از ۲۸ بهمن تا اول اسفند در سالن نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

نمایشگاه دستبافته های بلوچ با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران و پیشکسوتان هنر فرش دستبافت در موزه ملی فرش ایران ایران گشایش یافت.