تندیس نخستین میدان راهنمایان گردشگری در جهان در شهر ماکلوان در نزدیکی ماسوله و همزمان با دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری رونمایی شد.

زنجان- مسگری، چاقوسازی، ملیله سازی، چارق دوزی و بسیاری از صنایع دستی استان زنجان هستند که با وجود برخورداری از تقاضای خوب، کمترین سهم را در حوزه صادرات استان دارند.

شهر آنتالیا در کشور ترکیه هنوز یک جاذبه و مقصد گردشگری برای ایرانی‌ها به شمار می‌آید.

معاون گردشگری کشور برنامه‌ریزی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های آموزشی و تخصصی جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی را یکی از اولویت‌های کاری پیش رو در سال ۹۶ تعیین کرد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت:خروج قطعات کشتی رافائل از زیر آب و انتقال و جابه‌جایی و خریدوفروش آن خلاف قانون است و از متخلفان شکایت می‌کنیم.

ادامه کاوش‌های باستان شناسی اضطراری در ارگ علیشاه در دوهفته گذشته به کشف بقایای کف آجری تخریب شده حیاط اثر ملی عمارت تاریخی فتح‌الله اف منجر شد.

درحالی که ۶ ماه از توافق بین رئیس جمهور باکو و ایران می‌گذرد اما ویزای باکو برای ایرانی‌ها لغو نشده و روادید آذربایجان به صورت الکترونیکی در سه روز کاری صادر می‌شود.

دلیجان- مدیر بخش فرهنگی سازمان یونسکو در ایران گفت: گنجینه زبان شناختی ایران در برابر هجمه ها باید حفظ شود، چراکه امروز به واسطه انتقال فرهنگی در جهان، زبان های بسیاری در معرض نابودی هستند.

مالک تعدادی از بناهای تاریخی کاشان در جریان مزایده کاروانسرای تاریخی سن سن، مرمت و احیا و تغییر کاربری این بنای تاریخی را بر عهده گرفت تا آن را به یک مرکز اقامتی و پذیرایی تبدیل کند.

میزبانی ایران از مجروحان یمنی، برگزاری جشنواره‌های اقوام ایرانی و تعیین علت مرگ مرد نمکی از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.

رضا سجودی به عنوان سرپرست جدید مرکز میراث ناملموس تهران منصوب شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت، اثرگذاری و جایگاه گردشگری گفت: حوزه گردشگری یکی از محورهای توسعه و تولید ثروت و حتی یکی از محورهای اثرگذار فرهنگی برای انقلاب است.

رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران از حمایت یونسکو از طرح پایلوت کریدور گردشگری شوش، شوشتر و چغازنبیل خبر داد و گفت: بسیاری از گردشگران اطلاعات زیادی از ایران ندارند.

رایزن فرهنگی سفارت یمن گفت: سالیانه ۵ هزار یمنی برای زیارت امام رضا(ع) و درمان بیماری‌های ناباروری، قلب و درمان زخم‌های جنگ به ایران می‌آیند.

نمایشگاه «زن و آینه مکتوب» دربرگیرنده نسخه‌های خطی تالیف زنان یا با موضوعِ زنان در تاریخ ایران، از مجموعه برنامه‌های فرهنگی هنری موزه ملی ملک از شهادت تا ولادت حضرت زهرا(س) گشایش یافت.

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: مهندس محبعلی از جمله فداکارانی است که عمر خود را صرف حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی کشور کرده است.

سرپرست هیات بررسی شهرستان پاسارگاد از شناسایی معادن سنگ های مجموعه تاریخی و آثار نویافته جدیدی از دوره هخامشی در دشت پاسارگاد و نواحی هم جوار آن خبر داد.

محبعلی از پیشکسوتان عرصه مرمت و معماری در مراسم نکوداشت خود به بدنه ضعیف کارشناسی میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: نیروی کارشناسی سازمان میراث فرهنگی بسیار ضعیف است و نیاز به خون تازه دارد.

یک استاد دانشگاه از معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی خواست تا در زمینه تهیه سند ملی آمایش گردشگری اقدام کند و گفت:توسعه پایدار گردشگری، پیش‌نیاز توسعه پایدار است.

زاهدان - معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: پژوهش و تحقیقات بین‌المللی در محوطه تاریخی کوه خواجه سیستان آغاز شد.