گزارش سفر «یورگن تودنهوفر» سیاستمدار و روزنامه‌نگار آلمانی به ایران، مصر، لیبی و سوریه در قالب کتابی با عنوان «تو نباید بکشی» منتشر شد.

مراسم رونمایی از کتاب«گلستان یازدهم» ساعت 10 صبح روز دوشنبه، چهارم بهمن ماه در تالار مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.

کتابخانه عمومی شهید آیت، پس از دوره نوسازی و با اعتباری بالغ بر حدود چهار میلیارد ریال بازگشایی شد.

شرایط انتخاب و خرید کتاب‌های گویا از سوی دبیرخانه هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

اسدالله امرایی گفت: در ترجمه آثار طنز، خود نویسنده نیز باید حس طنز را داشته باشد و به همین دلیل ترجمه طنز بسیار سخت است. در واقع ترجمه طنز، مانند ترجمه شعر است.

مدیران، معاونان و کارکنان سازمان فرهنگی هنری در همه مناطق شهر تهران در قالب برنامه «شهدای نجات» به آتش نشانان شهید فاجعه پلاسکو ادای احترام کردند. در ادامه گزارشی از این مراسم‌ها را می‌خوانید.

مراسم پاسداشت هدایت‌الله بهبودی در دومین برنامه «اوج هنر» برگزار می‌شود.

دبیران علمی دوره‌های گذشته جشنواره بین‌المللی شعر فجر، دوره یازدهم مهم‌ترین رویداد شعری حوزه ادبیات فارسی‌زبانان را در کاشان افتتاح می‌کنند.

مدیر آموزشی بنیاد سعدی گفت: دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی ویژه استادان دانشگاه‌های کشور افغانستان با حضور برترین استادان افغان و با تدریس استادان برجسته ایرانی، برگزار شد.

کتابی آموزشی «از نگاه داستان‌نویس» کوشش محمد حنیف و طاهره رضایی روانه بازار کتاب شد.

رقابت پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری،‌ سبب آگاهی‌بخشی فرهنگی به عموم مردم می‌شود.

دبیر کمیته رتبه بندی خبرگزاری ها و پایگاههای خبری گفت: نتایج رتبه بندی خبرگزاری ها تا نیمه بهمن اعلام می شود.

نمایشگاه تخصصی کتاب های هنر در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

دبیرخانه نهمین جشنواره طنز سوره برای احترام به روح بزرگ رندان بلاکشی که قهرمانانه برای نجات جان هموطنانشان به آتش زدند این جشنواره را به تعویق انداخت.

سید فرید قاسمی معتقد است باید با ایجاد با ایجاد بانک اطلاعاتی جامعی از تولیدات طنز در کشور، شرایط کاری را برای کسانی که به دنبال کارهای تحقیقاتی هستند فراهم کرد.

بنیاد سعدی با هدف بهره مندی از ایده های متفاوت، مسابقه‌ «طراحی نشان (لوگو)» را ویژه «مرکز آموزش زبان فارسی بنیاد سعدی » برگزار می کند.

کتاب "سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می آمد"، در برنامه "کتاب شب" بازخوانی می شود.

موسسه خانه کتاب به مناسبت اولین سالگرد درگذشت زنده‌یاد ابوالحسن نجفی، مترجم و منتقد ادبی یک شنبه (سوم بهمن ماه) نشستی را به یاد او برگزار می‌کند.

کرمانشاه- نخستین کارگاه دانش‌آموزی شاهنامه‌خوانی با حضور استاد میرجلال‌الدین کزازی در کرمانشاه آغاز به کار کرد.

«جی.کی رولینگ» ضمن دلداری هواداران «هری پاتر»،‌ در توییتر خود، شایعه ساخت سه‌گانه‌ای دیگر از جدیدترین قسمت این مجموعه کتاب را تکذیب کرد.