اردوی نخست ششمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی، «آفتابگردان‌ها»، ویژه خواهران از چهارشنبه ۱۱ اسفند در تهران آغاز شد.

کتاب «حج به روایت کارت‌پستال‌های تاریخی» به کوشش مهرداد اسکویی و با همکاری نشر گمان و انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد.

دومین جلد از سری رمان مصور «آخرین داستان»؛ «جمشید طلوع ۲» با حضور محمد چرمشیر و اشکان رهگذر در نخستین روز از دهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران رونمایی می‌شود.

کتاب «حج به روایت کارت‌پستال‌های تاریخی» به کوشش مهرداد اسکویی و با همکاری نشر گمان و انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد.

حُزن استخوان‌سوز ایام فاطمیه در اشعار آئینی، طوفانی به پا کرده است؛ طوفانی که برای تک‌تک روزهای این ایام، روضه‌هایِ منظومِ متعدد دارد.

سیدرضا صالحی امیری در اختتامیه کنگره ملی شعر کتاب گفت: بخشی از هویت دینی این سرزمین مدیون شاعران است و شعر کانون تولید معرفت و معنویت در جامعه ایرانی است.

اسماعیل آذر در اختتامیه کنگره ملی شعر کتاب گفت: امروز بیش از هر چیزی در کشورمان به دانایی نیاز داریم و ابزار آن کتاب است.

برگزیدگان اولین کنگره ملی شعرکتاب همزمان با برگزاری آئین اختتامیه این رویداد معرفی شدند.

نشر آموت رمان تازه‌ای از رضا جولایی را با عنوان «یک پرونده کهنه» روانه بازار کتاب کرد.

مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی مسائل مالی و سیاسی را علت کم‌رنگ‌شدن بخش بین‌الملل جشنواره شعر فجر در دوره جاری جشنواره شعر فجر اعلام کرد.

لاله جعفری از به چاپ سپردن کتاب «افسانه‌های با شاخ و دم» ویژه کودکان خبر داد.

کتاب «سیاست در شعر نو» با مروری براندیشه سیاسی احمد شاملو و نیما یوشیج منتشر شد.

رمان تازه سعید تشکری که مجلدی از سه‌گانه داستانی او درباره روشنفکران مشهدی است، با عنوان «رژیسور» از سوی انتشارات سوره مهر زیر چاپ رفت.

ششمین دوره اهدای جایزه سعدی به خادمان زبان و ادب فارسی با حضور رئیس بنیاد سعدی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار شد.

چهارمین کتاب پیمان فیوضات با نام «بن‌بستی در آفریقا» به چاپ رسید.

مدیر کمیته ناشران داخلی سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران از ثبت نام بیش از ۲۱۰۰ ناشر تا این لحظه خبر داد و همچنین گفت: مهلت ثبت‌نام ناشران داخلی تا پایان روز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه تمدید شد.

ششمین دوره اهدای جایزه سعدی به خادمان زبان و ادب فارسی با حضور حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی، در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار شد.

جایزه شهید غنی‌پور نشان داد که چطوری می‌شود با دست خالی و نه گدایی کردن از این نشر و آن نشر جایزه‌ای را سر سال برگزار کرد ولو اگر جایزه‌مان محدود باشد به یک لوح و چفیه.

دبیر جایزه مهرگان خواستار توجه بیشتر مسئولان به لزوم فعالیت‌های اجتماعی جوانان در قالب عضویت در گروه‌ها و تشکل‌های خصوصی فرهنگی و علمی شد.

بنیاد بی‌دل دهلوی مراسمی با عنوان «شب عاشقان بی‌دل» برگزار می‌کند.