نوجوانان برای نخستین بار به رقابت در زمینه قصه‌گویی پرداختند

ارزیابی شما از این خبر
(0 رای‌ها)
نوجوانان برای نخستین بار به رقابت در زمینه قصه‌گویی پرداختند
دبیر نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی گفت: نوجوانان برای نخستین بار به رقابت با یکدیگر در زمینه قصه گویی پرداخته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا قمرزاده در مراسم افتتاحیه نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی که صبح امروز چهارشنبه در مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد گفت؛ دنیای قصه، دنیای رنگ‌ها، خوشی‌ها و ناخوشی‌هاست و ما امروز به بهانه کودکان دور هم جمع شده‌ایم تا دانسته‌ها و اندوخته‌های خود را از هستی آفرین به اشتراک بگذاریم.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری گفت: ما در سال ۱۳۹۵ فراخوان دادیم و بیش از ۴ هزار نفر از ۳۱ استان کشور با هم به رقابت پرداختند و سرانجام ۵۷ قصه‌گو شرایط بهتری را برای شرکت در رقابت کشوری به دست آوردند.

قمرزاده گفت: در این دوره از جشنواره برای نخستین بار نوجوانان شرکت کردند. ضمن این که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ ها هم هستند و قصه می‌گویند.

دبیر نوزدهمین جشنواره قصه گویی با اشاره به این که قصه گویان از ۱۱ کشور در این دوره شرکت کرده‌اند بیان کرد: این دوره از جشنواره هم ملی است و هم بین‌المللی. علاوه‌بر این بخشی را به مقاله نویسی اختصاص داده و برای توجه به بخش پژوهش، به برگزاری نشست‌های علمی هم پرداخته اند.

قمرزاده در ادامه بیان کرد: ما به بررسی تجربیات خود و مرور دوره‌های قبلی پرداختیم و از پانزدهمین جشنواره تا امروز را بررسی کردیم و امروز نه تنها آعاز جشنواره نوزدهم که نقطه شروع کاروان بیستمین جشنواره قصه گویی است.

مهر

خبرگزاری مهر در بهمن ماه ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با دو خروجی به زبان‌های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. این خبرگزاری ۵ دفتر منطقه‌ای و ۳۰ نماینده استانی فعال در سراسر کشور دارد و بیش از ۳۰۰ خبرنگار و ادیتور در دفاتر آن مشغول به کار هستند. مهر به ۵ زبان فارسی٬ انگلیسی٬ عربی٬ اردو و ترکی اخبار منتشر می‌کند.

آخرین اخبار در میکس‌نیوز

ورود کاربران

تبلیغات