همزمان با سالروزتاسیس نهاد امورتربیتی و هفته تربیت اسلامی مراسم ویژه‌ای با مشارکت آموزش و پرورش منطقه ۸ در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

جمهوری ازبکستان، کشوری است در قلب آسیای میانه که با آثار باستانی و تاریخی، معماریهای باشکوه ، طبیعت غنی و همچنین با توسعه پایدار خویش، فصل نوینی را در صنعت گردشگری خود رقم زده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتقادها نسبت به سنگین بودن وزنه سخنرانی دولتمردان را در همایش ایران فرهنگی در جهان امروز نسبت به اصحاب قلم و اندیشه را پذیرفت.

سومین نشست تخصصی همایش ایران فرهنگی در جهان امروز با موضوع فرهنگ و محیط زیست با حضور رئیس سازمان محیط زیست، مدیرعامل خانه تئاتر و جمعی از هنرمندان در تالار وحدت تهران برگزار شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در همایش ایران فرهنگی در جهان امروز از حرکت ملت ایران در دوران به گفته او بالندگی در حال حاضر سخن گفت و تاکید کرد: ملت ما آرام آرام وارد دوران فرهیختگی می‌شود.

اولین نشست تخصصی همایش ایران فرهنگی در جهان امروز با موضوع «فرهنگ و اقتصاد» با حضور مشاور اقتصادی رئیس جمهور، مدیرعامل خانه سینما و رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران برگزار شد.

مراسم رونمایی و اهدای کتاب فنون کاربردی راهنمایی در موزه برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش ایران فرهنگی در جهان امروز، تعامل و گفتگوی دولتمردان با اصحاب فرهنگ هنر و رسانه و بالعکس را یک ضرورت عنوان کرد.

همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) گروه « مرثیه آفتاب » فرهنگسرای اخلاق تعزیه حضرت زهرا (س) را در فرهنگسراهای شرق تهران از ۱۰تا ۱۳ اسفندماه اجرا می کنند .

ویژه‌برنامه روز روشنایی با رویکرد کنترل جمعیت ایران، قتل عام خاموش در فرهنگسرای خاوران برگزار می‌شود.

تذکر کتبی ۱۳۶ نفر از نمایندگان به وزیر ارشاد در رابطه با توهین یک نشریه به مردم قم، در جلسه علنی عصر امروز مجلس اعلام شد.

محمد اسماعیل سعیدی از تدوین طرح مبارزه با قاچاق کالای فرهنگی در مجلس شورای اسلامی خبر داد و از کارشناسان این حوزه درخواست کرد ابعاد مسائل مختلف را به مجلس گزارش دهند.

گرگان- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در مراسم اختتامیه متمرکز جشنواره‌های قرآنی وارد گلستان شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش تعامل با نهادها و اصناف مختلف از جمله مولفین، ناشران، اتحادیه‌های چاپ و ... را ضروری دانست.

فرهنگسرای خاوران میزبان کاروان بافت فرش حرم امام حسین (ع) با رویکرد ایجاد اشتغال برای نیازمندان، توسط خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع) شده است.

رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان با برشمردن چالش‌های توسعه روابط با این کشور در زمینه‌های مختلف و تاکید بر ضرورت تقویت آن، حل این چالش‌ها را از طریق توسعه روابط فرهنگی میسر دانست.

رحمت امینی می‌گوید برای حفظ سنت قصه‌گویی باید هویت اصلی قصه‌ها را حفظ کنیم و آموزش و پرورش سعی کند قصه‌ها را به سوی میراث‌های فرهنگی و هنری اصیل ایرانی پیش ببرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به بازتاب رسانه‌ای اظهاراتش درباره کاهش سختگیری در زمینه ممیزی گفت: این تلقی که دستگاه فرهنگی دولت یازدهم از خطوط قرمز عبور کرده است، به هیچ وجه صحیح نیست.

فرهنگسرای گلستان در راستای ترویج فرهنگ غنی قصه گویی اقدام به برگزاری نوزدهمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کرد.

ویژه برنامه «دریای معرفت» با موضوع تفسیر قرآن چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه با حضور علاقمندان در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.