یکی از اعضای هیئت انتخاب جشنواره قصه‌گویی معتقد است: رقابت پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری،‌ سبب آگاهی‌بخشی فرهنگی به مردم می‌شود.

علی فروتن گفت: همه اعضای گروه فیتیله همیشه دغدغه کودکان کار و پرداختن به حوزه آنها را داشته و دارند و تلاش کرده‌ایم در پرداختن به مسائل کودکان کار پیشگام باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه به دنبال تضعیف نیستیم، ادامه داد: تغییر به مصلحت وزارتخانه است و مبنای آن بر اساس تشخیص کارشناسی است.

کارگاه یک‌روزه‌ «آواورزی و الفباورزی» با هدف آشناسازی والدین و مربیان با شیوه‌های خلاق شناخت آواها و الفباها و آموزش سواد پایه به کودکان به شکل خلاقانه برگزار می شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران در پیامی درگذشت جمعی از آتش‌نشانان فداکار در حادثه ساختمان پلاسکو را تسلیت گفت.

راه‌یافتگان مسابقه مقاله‌نویسی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

یک جامعه‌شناس معتقد است نبود امکان‌های مناسب و کافی برای ارضا نیاز به دیده شدن موجب می‌شود برخی به دنبال ارضا این احساس حتی در بحران‌هایی مانند فروریختن ساختمان پلاسکو باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی وقوع حادثه فرو ریختن ساختمان تجاری پلاسکو پیامی صادر کرد.

قم - دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر پاسداری از هویت شهر قم به عنوان حرم اهل بیت(ع) تاکید کرد.

قم - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چنانچه مذاکرات با سعودی‌ها به نتیجه برسد حج برقرار می‌شود زیرا سیاست نظام برقراری حج است.

قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: فیلم و سریال‌ها بر زندگی مردم تأثیر دارد و باید با نظارت دقیق‌تر و بهتری ساخته شوند.

قم - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت اعتقادی به انسداد شبکه‌های اجتماعی ندارد اما به دنبال پالایش آنها است.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سمینار «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و شبه قاره هند» پذیرش تنوع فرهنگی را اساسی برای گفتگوهای فرهنگی عنوان کرد و پیشنهاد ایجاد دبیرخانه‌ای دائمی برای آن داد.

با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان برای سه سال دیگر در ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ابقا شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی «سیدهادی حسینی» را به عنوان معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها منصوب کرد. وی جایگزین حسین نوش‌آبادی شده است.

شب فیلم و عکس زمستانی و هنری ایران با حضور علاقمندان در شهر صوفیه در کشور بلغارستان برگزار شد.

«دخت ایران زمین» عنوان داستانی است که از سوی ژیلا مهندس‌سامانی بازنویسی شده و به بخش بین‌الملل نوزدهمین جشنواره‌ قصه‌گویی کانون پرورش فکری راه یافته است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه تهران مظلوم‌ترین شهر در حوزه فرهنگ است، گفت: بسیاری از اتفاق‌های فرهنگی جهانی به تهران نیز مرتبط است اما توجهی به آن نمی‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گفت و گوی فرهنگی میان نخبگان کشورها، زمینه اشتراکات فرهنگی آن ها را تقویت می کند.

هنر قصه‌گویی برای دست‌یابی به تفکر خلاق و شیوه‌های جدید نیازمند پژوهش‌های کاربردی است.