رحمت امینی می‌گوید برای حفظ سنت قصه‌گویی باید هویت اصلی قصه‌ها را حفظ کنیم و آموزش و پرورش سعی کند قصه‌ها را به سوی میراث‌های فرهنگی و هنری اصیل ایرانی پیش ببرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به بازتاب رسانه‌ای اظهاراتش درباره کاهش سختگیری در زمینه ممیزی گفت: این تلقی که دستگاه فرهنگی دولت یازدهم از خطوط قرمز عبور کرده است، به هیچ وجه صحیح نیست.

فرهنگسرای گلستان در راستای ترویج فرهنگ غنی قصه گویی اقدام به برگزاری نوزدهمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کرد.

ویژه برنامه «دریای معرفت» با موضوع تفسیر قرآن چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه با حضور علاقمندان در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

یک پژوهش‌گر ادبی در کارگاه «بایسته‌های قصه‌گویی بر پایه ادبیات» با اشاره به تفاوت‌های قصه و داستان گفت: قصه‌گوها برای آن که داستان جذابی را روی صحنه اجرا کنند باید آن را به زبان قصه درآورند.

آیین تکریم و معارفه مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ و رییس فرهنگسرای سرو برگزار و طی آن بهنام خادم به عنوان مدیر جدید این منطقه معرفی و سعید صدرائیان تکریم شد.

سخن از مرحوم دکتر علی شریعتمداری است؛ یکی از برجسته ترین شخصیت‌های فرهنگی و علمی کشور که ضرورت استخراج آراء و ایده‌های فرهنگی و علمی او، بیش از پیش احساس می‌شود.

مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران از خبرنگاران و رسانه‌ها برای شرکت و پوشش مناسب اخبار جایزه ایثار و رسانه تشکر کرد.

قربانقلی بردی محمداف، رئیس جمهور ترکمنستان در جلسه هیات وزیران این کشور ضمن خرسندی از برگزاری هفته فرهنگی ایران در عشق‌آباد، بر گسترش روابط علمی و فرهنگی دو کشور تأکید کرد.

دبیر نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی گفت: نوجوانان برای نخستین بار به رقابت با یکدیگر در زمینه قصه گویی پرداخته‌اند.

نشست «دریای معرفت» عصر روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه با حضور ابوالفضل بهرام پور به همت خانه قرآن منطقه ۸ در فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی صبح روز ۲۷ بهمن در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز می‌شود.

نشست تخصصی «بایسته‌های قصه‌گویی دینی برای کودک امروز» با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن راستگو و محمد سیمزاری در مرکز شماره ۹ کانون استان قم برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین نشست خبری خود با اشاره به اینکه گفتمان این وزارت‌خانه ادامه گفتمان مقام معظم رهبری است گفت: ایجاد امنیت بیان و قلم وظیفه ما است.

قصه‌ بومی «سارای» از سوی قصه‌گوی ترک‌زبان در جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقل می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: درآمدهای نفتی آسیب های مخربی در فرهنگ ما ایجاد کرده است. چون حقوق کارمندان از مالیات نیست و از پول نفت است.

قم - معاون حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جامعه نیازمند نشاط است و کسی نباید جلوی نشاط کنترل شده را بگیرد.

شیخ‌الاسلامی گفت:با توجه به این‌که قصه‌گویی، پیکره بندی مجدد توالی اتفاق‌هاست که با بی‌نهایت شیوه می‌توان آن‌ها را روایت کرد، از این روی به کودک می‌آموزد چگونه به افکارش جهت دهد.

به منظور آشنایی بیشتر شهروندان به خصوص جوانان و نوجوانان با معارف علوی و مفاهیم نهج‌البلاغه مسابقه «راه روشن» در مراکز فرهنگی هنری و مدارس منتخب منطقه ۱۴ برگزار می‌شود.

اولین نشست خبری سیدرضا صالحی امیری وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی فردا سه‌شنبه ۲۶ بهمن برگزار می‌شود.