اخبار مربوط به آماده‌سازی سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران و سخنان رئیس هیات مدیره اتحادیه ناشران درباره طرح برخورد با عرضه غیرقانونی کتاب‌ از جمله خبرهای مهم کتاب و نشر در این هفته بود.

آبادان - معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: طرح مطالعاتی و طراحی نقشه های ساخت کتابسرای بین المللی منطقه آزاد اروند از سال آینده آغاز می شود.

مجموعه داستان «می‌زنیم/ می‌خوریم» نوشته مجتبی موسوی کیادهی در برنامه «ترنم قلم» مورد نقد و بررسی قرار گرفت و گفته شد که داستان‌های این مجموعه هجوآمیز است.

به گفته مدیر کمیته اجرایی نمایشگاه کتاب تهران، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران متعهد شده است تا طرح اولیه‌ای را درباره افزیش مسیرهای دسترسی به این نمایشگاه ارائه کند.

یک نویسنده استرالیایی که در کاراوان زندگی می‌کند می‌گوید این جایزه ادبی زندگی‌اش را برای همیشه تغییر داد.

مدیر کمیته ناشران داخلی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با نادرست عنوان کردن آمار ناشرانی که برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده‌اند، آمار لحظه‌ای ثبت‌نام‌های این بخش را اعلام کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تشکیل پرونده کتابخوانی در این کمیسیون خبر داد وگفت: مشکلات جدی در این زمینه وجود دارد که مهمترین آن تصمیمات زیگزاگی در اداره و تجهیز کتابخانه و نهادهای فرهنگی است.

سقف کلیسای سیستین شاهکار میکل آنژ در قالب یک پروژه بزرگ عکاسی ثبت و در یک کتاب بزرگ منتشر شد.

اولین نشست از سری نشست های «انتقال تجربه» با حضور اعضای انجمن صنفی ویراستاران برگزار شد.

رمان «مارون» نوشته بلقیس سلیمانی توسط نشر چشمه به چاپ دوم رسید.

«مسافر هشتم» داستانی در مورد زندگی امام رضا (ع) است که نویسنده در عین متعهد بودن به تاریخ کوشیده تا داستانی جذاب و خواندنی بنویسد.

ترجمه‌های نمایشنامه «پادشاه جان» شخصیت مشهور داستان رابین هود و رمان «آواز ناتمام» نوشته جیمز مک براید توسط نشر داستان منتشر و راهی بازار نشر شدند.

باراک اوباما و همسرش میشل برای نوشتن کتاب خاطراتشان قرارداد بستند.

مجموعه ۲۰ جلدی«خدای ما چه جوریه؟»، شامل قصه‌هایی کوتاه است که سعی کرده با مثال‌هایی ملموس و قابل درک برای کودکان آن‌ها را با خدا و صفات خدا آشنا کند.

رمان «یه چیزی بگو» نوشته لاوری هالس اندرسن با ترجمه حمیدرضا صدر توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر شد.

کتاب «فلسطین از منظر مقام معظم رهبری» به دو زبان عربی و انگلیسی در بیست و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط در عمان عرضه شد.

نخستین جام باشگاه‌های کتابخوانی با معرفی برترین‌ها در بخش‌هایی ماننند باشگاه‌های برگزیده، نامه‌های برگزیده، فیلم‌های برگزیده و همچنین نویسنده و مترجم محبوب بچه‌ها، به کار خود پایان داد.

وزیر آموزش و پرورش در جمع باشگاه‌های برتر کتابخوانی کشور، گفت: ما هم معتقدیم که در نظام تعلیم و تربیت باید موضوعات درسی به صورت داستان، قصه و بازی برای بچه‌ها بیان شود.

کتاب «زنی بر مسند قدرت» شامل زندگینامه هیلاری کلینتون به زودی توسط کانون ابوطالب(ع) منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

رمان «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه آبادی با قطع و چاپی جدید توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شد.