گردهمایی مجموعه‌داران آثار تاریخی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی، پیگیری خسارت مصوبه آمریکا به گردشگری ایران و قلع و قمع درختان تخت جمشید از خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری این هفته بود.

اخبار مربوط به آماده‌سازی سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران و سخنان رئیس هیات مدیره اتحادیه ناشران درباره طرح برخورد با عرضه غیرقانونی کتاب‌ از جمله خبرهای مهم کتاب و نشر در این هفته بود.

آبادان - معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: طرح مطالعاتی و طراحی نقشه های ساخت کتابسرای بین المللی منطقه آزاد اروند از سال آینده آغاز می شود.

مجموعه داستان «می‌زنیم/ می‌خوریم» نوشته مجتبی موسوی کیادهی در برنامه «ترنم قلم» مورد نقد و بررسی قرار گرفت و گفته شد که داستان‌های این مجموعه هجوآمیز است.

سازمان میراث فرهنگی در بخشنامه‌ای از تشکل‌های گردشگری خواست تا هر نوع خسارت بابت ممنوعیت ورود بدون ویزای اتباع ۳۸ کشور مشمول لغو روادید آمریکا به آن‌ها وارد شده را اطلاع دهند.

در مراسم رونمایی از کتاب «بازارسازی فرهنگی» پراکندگی کاراکترهای پرطرفدار بچه‌ها در کشورهای مختلف دنیا مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته مدیر کمیته اجرایی نمایشگاه کتاب تهران، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران متعهد شده است تا طرح اولیه‌ای را درباره افزیش مسیرهای دسترسی به این نمایشگاه ارائه کند.

یک نویسنده استرالیایی که در کاراوان زندگی می‌کند می‌گوید این جایزه ادبی زندگی‌اش را برای همیشه تغییر داد.

مدیر کمیته ناشران داخلی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با نادرست عنوان کردن آمار ناشرانی که برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده‌اند، آمار لحظه‌ای ثبت‌نام‌های این بخش را اعلام کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تشکیل پرونده کتابخوانی در این کمیسیون خبر داد وگفت: مشکلات جدی در این زمینه وجود دارد که مهمترین آن تصمیمات زیگزاگی در اداره و تجهیز کتابخانه و نهادهای فرهنگی است.

همزمان با سالروزتاسیس نهاد امورتربیتی و هفته تربیت اسلامی مراسم ویژه‌ای با مشارکت آموزش و پرورش منطقه ۸ در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

سقف کلیسای سیستین شاهکار میکل آنژ در قالب یک پروژه بزرگ عکاسی ثبت و در یک کتاب بزرگ منتشر شد.

اولین نشست از سری نشست های «انتقال تجربه» با حضور اعضای انجمن صنفی ویراستاران برگزار شد.

رمان «مارون» نوشته بلقیس سلیمانی توسط نشر چشمه به چاپ دوم رسید.

برخی از رانندگان اتوبوسهای توریستی از رفتار راهنمایان گردشگری با آنها گلایه مندند و می گویند؛ نه تنها برنامه و پلاک گردشگری نمی گیرند بلکه برخی از راهنماها مسیر سفر را نیز تغییر می دهند.

«مسافر هشتم» داستانی در مورد زندگی امام رضا (ع) است که نویسنده در عین متعهد بودن به تاریخ کوشیده تا داستانی جذاب و خواندنی بنویسد.

ترجمه‌های نمایشنامه «پادشاه جان» شخصیت مشهور داستان رابین هود و رمان «آواز ناتمام» نوشته جیمز مک براید توسط نشر داستان منتشر و راهی بازار نشر شدند.

باراک اوباما و همسرش میشل برای نوشتن کتاب خاطراتشان قرارداد بستند.

دبیر اجرایی همایش جامع گردشگری، دیدار مدیران شهری با سرمایه‌گذاران خارجی را فرصتی برای جذب سرمایه خارجی دانست و گفت: این اقدام در راستای شناسایی ظرفیت‌های گردشگری است.

مجموعه ۲۰ جلدی«خدای ما چه جوریه؟»، شامل قصه‌هایی کوتاه است که سعی کرده با مثال‌هایی ملموس و قابل درک برای کودکان آن‌ها را با خدا و صفات خدا آشنا کند.