حمیدرضا شاه‌آبادی به عنوان مدیرعامل جدید انتشارات مدرسه منصوب شد.

مدیر کمیته ناشران داخلی از آغاز ثبت‌نام از ناشران برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران از روز سه‌شنبه سوم اسفند ماه خبر داد.

تندیس نخستین میدان راهنمایان گردشگری در جهان در شهر ماکلوان در نزدیکی ماسوله و همزمان با دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری رونمایی شد.

مراسم رونمایی از کتاب نفیس «مجموعه مقالات نخستین همایش ملی فقه و هنر» سه‌شنبه ۳ اسفند با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی برگزار می‌شود.

قائم مقام نمایشگاه کتاب ضمن قدردانی از مساعدت شهرداری تهران به جهت همکاری با مسئولان این نمایشگاه، شنیده‌ها درباره در اختیار نبودن سالن U شکل شهر آفتاب را برای دوره سی‌ام بعید ارزیابی کرد.

زنجان- مسگری، چاقوسازی، ملیله سازی، چارق دوزی و بسیاری از صنایع دستی استان زنجان هستند که با وجود برخورداری از تقاضای خوب، کمترین سهم را در حوزه صادرات استان دارند.

بر اساس آمار موسسه خانه کتاب، قیمت متوسط کتاب در دیماه سال گذشته ۱۵ هزار و ۱۵۸ تومان بوده که در دیماه سال جاری با ۹ درصد افزایش به ۱۶ هزار و ۵۴۹ تومان رسیده است.

شهر آنتالیا در کشور ترکیه هنوز یک جاذبه و مقصد گردشگری برای ایرانی‌ها به شمار می‌آید.

دو مجموعه شعر «خویشاوندی با خورشید و باران» سروده پیرپائولو پازولینی و «اگر تو بودی امروز شنبه بود» سروده فریبا شادلو توسط نشر چشمه منتشر شدند.

کتابرانه، کتابخانه‌ای سیار است که چند صباحی است دارای یک آشیانه و ایستگاه ثابت شده است.

رمان «رویای جورج ار» نوشته اورسلا.کی.لوگوین با ترجمه حسام جنانی توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر شد.

رمان جدید ضحی کاظمی با داستانی علمی-تخیلی و عنوان «کاج زدگی» به زودی توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

انتشارات پیدایش به­ زودی رمان «پنجره‌­ای به شاخسار تاک» نوشته مصطفی بالعل را منتشر می‌کند.

نخستین نمایشگاه «عیدانه» صنایع دستی که با استقبال علاقه‌مندان روبه‌رو شده، به ارائه آثاری پرداخته‌است که از حالت تزئینی خارج شده و بیشتر جنبه کاربردی پیدا کرده‌اند.

شهرزاد شهرجردی وغزل فتح اللهی برای نویسندگی وتصویرگری کتاب«تو یک جهانگردی» در«سومین مسابقه وکارگاه خلق کتاب تصویری» برگزیده وبه عنوان نمایندگان ایران درنمایشگاه کتاب بولونیا ۲۰۱۷ معرفی شدند.

جایزه کتاب لایپزیک با معرفی نامزدهایش بهترین کتاب‌های منتشر شده در سال ۲۰۱۶ آلمان را معرفی کرد.

رحمت امینی می‌گوید برای حفظ سنت قصه‌گویی باید هویت اصلی قصه‌ها را حفظ کنیم و آموزش و پرورش سعی کند قصه‌ها را به سوی میراث‌های فرهنگی و هنری اصیل ایرانی پیش ببرد.

معاون گردشگری کشور برنامه‌ریزی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های آموزشی و تخصصی جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی را یکی از اولویت‌های کاری پیش رو در سال ۹۶ تعیین کرد.

نسخه شنیداری رمان «پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند» از مشهورترین رمان‌های جیمز ام. کین، با جان‌بخشی به صدای شخصیت‌های داستان توسط بازیگران سینما و تئاتر رونمایی می‌شود.

حمید قبادی از راه‌اندازی جشنواره‌ای مستقل برای لباس‌های کودک و نوجوان خبر داد و افزود: ما باید ظرفیت‌های موجود در این بخش را شناسایی و معرفی کنیم.