هفت فیلم در بخش فیلم‌های ارزش‌های انقلاب اسلامی، موفق به حضور در بخش مسابقه دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران شده‌اند.

با فروش باورنکردنی دیروز ساتبیز، حالا حراجی‌های هنری امیدوار شده‌اند که سختی بازار سال ۲۰۱۶ برطرف شده و می‌توان به سالی پررونق چشم دوخت.

مجری مشهور سیاهپوست با طعنه خطاب به ترامپ گفته است روشن شده برای ریاست جمهوری آمریکا نیازی به تجربه سیاسی نیست.

در بخش ویژه «قاب‌های روان» دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران ۹ فیلم متفاوت از سینمای انیمیشن و در بخش «وقت اضافه» این رویداد نیز برخی از انیمیشن های مطرح جهان به نمایش در می آیند.

دفتری که در طی دهه‌ها مسئولیت اهدای مراسم را برعهده داشت اعلام کرد با ۲ نفری که در شب مراسم اسکار در یکشنبه شب موجب اشتباه پیش آمده شدند، قطع همکاری کرده است.

مهلت ثبت نام فیلم های ایرانی متقاضی شرکت در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۵ روز تمدید شد و صاحبان آثار فقط تا ۱۵ اسفندماه برای ثبت نام در سایت جشنواره فرصت دارند.

کاظم فریبرزی طراح دکور با سابقه سینمای ایران چشم از جهان فروبست.

فیلم سینمایی «چهارشنبه» ساخته سروش محمدزاده در جشنواره سینه کوئست آمریکا به نمایش در می آید.

سالن هفت هنر سینما آزادی به نمایش فیلم‌های دهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران اختصاص پیدا کرد.

ساتبیز و کریستیز امیدوارند در حراجی‌ خوبی متشکل از آثاری از امپرسیونیست‌ها، نقاشی‌های مدرن و سوررئالیست‌ها بیش از ۲۰۰ میلیون پوند کسب شود.

اولین تیزر انیمیشن سینمایی «راز پروانه ها» ساخته علی تنهایی رونمایی شد.

سید میثم صفاییان نماینده کامیون‌داران معترض به فساد در پایانه‌های بار و سوژه اصلی مستند «داد» بیان کرد که قوه قضاییه این مستند را برای قاضی ها پخش کند.

کارگردان «ماجرای نیمروز» تاکید کرد این فیلم سینمایی بدون تغییر نسبت به نسخه جشنواره فیلم فجر اکران نوروزی می شود.

شامگاه ۱۰ اسفندماه برگزیدگان دومین جشنواره فیلم کوتاه «موج کیش» معرفی شدند.

همزمان با نوروز سینماهای بیشتری به استقبال «مبارک» ساخته محمدرضا نجفی امامی رفتند.

در سال ۱۳۹۵ فیلم‌های تولیدی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ۶۷ حضور بین‌المللی را تجربه کردند که حاصل آن ۱۶ جایزه از جشنواره‌های جهانی برای این فیلم‌ها بود.

بزرگداشت زنده یاد رسول ملاقلی پور با حضور هنرمندان و چهره های سینمای ایران، عصر روز سه شنبه ۱۰ اسفندماه در موسسه اوج برگزار شد.

کامران قدکچیان کارگردان «مرداب» از آغاز فیلمبرداری این اثر در اردیبهشت ماه سال آینده گفت.

مطالعه‌ای که با بررسی ۲۵۰۰ فیلم انجام شده نشان می‌دهد درخشش هنرمندان متعلق به گروه‌های اقلیت در مراسم اسکار یکشنبه شب، تنها قدم اول در رسیدگی به مساله کمبود گوناگونی در هالیوود است.

بازیگران فیلم «آستیگمات» به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی کامل شد.